Služba Google Podcasty těží hlavně z provázání přímo s vyhledáváním na Googlu. Pokud totiž hledáte některý z podcastů, který je zároveň dostupný uvnitř služby, můžete se k odběru přihlásit přímo v rámci vyhledávacích výsledků. Uvnitř aplikace, která je dostupná jak ve webové verzi, tak i pro mobilní telefony běžící na iOS a Androidu, pak najdete přehled všech odebíraných pořadů a aktuálních epizod.

TIP: Spotify uvažuje o speciálním prémiovém předplatném, které nabídne pouze podcasty

Na mobilních telefonech je možné si i jednotlivé pořady, či samostatné epizody, stahovat pro offline poslech. Velké omezení služby ale donedávna byla absence možnosti přidání podcastu skrze RSS. To je nyní možné skrze boční menu. To využijí hlavně ti uživatelé, kteří mají přístup třeba k některému z placených pořadů, které se tímto způsobem šíří – jedná se typicky o nahrávky, které dávají tvůrci na Patreonu pro své podporovatele.

Podcasty tak sice stále nemají řádné propojení s Asistentem (kde se pro přehrávání pořadů v rámci rutin stále nedá zvolit nic z vlastní knihovny a ani právě z RSS), pomalu ale dohání konkurenci, která má často mnohem lepší funkce.