Sociální síť o kroku informovala mimo jiné na Twitteru. I v tomto příspěvku upozorňuje, že funkce je primárně určena k moderování diskuzí, protože přišpendlený komentář dokáže předurčit tón, jakým lidé budou v diskuzích hovořit.

TIP: Facebook chce porazit TikTok. Instagram Reels se rozšiřují do více zemí a získávají vlastní záložku

Autoři příspěvků dostanou možnost přišpendlit až tři komentáře, přičemž vybrat si můžou kterýkoliv. Stačí na ně kliknout a kromě možnosti smazání nově uvidí i ikonku špendlíku. Dostupné by to již mělo být pro všechny uživatele, i když někdo mohl funkci vidět dříve - Instagram ji od května testoval. 

Diskuze na sociálních sítích, včetně Instagramu, jsou velké téma posledních týdnů. Firmy opakovaně čelí kritice, že proti šíření nenávisti a dezinformací nepodnikají dostatek kroků, což bylo zejména při panující pandemii mimořádně důležité.

TIP: Ne, na svém webu nesmíte odkazovat na příspěvky bez svolení. Říká Instagram

Instagram se na tom ale snaží pracovat, k moderování diskuzí povolal umělou inteligenci, která urážlivé komentáře rovnou maže. Pokud navíc chtějí lidé zveřejnit něco, co má potenciál ublížit, sociální síť ho varuje. Přišpendlené komentáře v tomto kontextu nejsou příliš velkým krokem, ale je to kus skládačky, který pomůže vytvořit bezpečnější prostředí.