V industriálním areálu Dolních Vítkovic zazpívá i skladby z chystané desky Blue Electric Light. ČTK to dnes řekl mluvčí hudební přehlídky Jindřich Vaněk. Festival se uskuteční 17. až 20. července 2024. Už dříve pořadatelé zveřejnili, že vystoupí Sam Smith nebo rocková legenda Queens of the Stone Age.

„Jsem nesmírně šťastná, protože se nám při skládání programu opravdu daří. Hudební nabídka pro rok 2024 reprezentuje nebývale široké spektrum žánrů v podání nesporně kvalitních interpretů. V programu máme několik letošních nominantů na Grammy i další ceny a teď také globální legendu rockové a funky muziky Lennyho Kravitze. O jeho vystoupení jsme usilovali v minulosti již několikrát a letos to konečně vyšlo,“ řekla ředitelka festivalu Zlata Holušová.

Video
Video se připravuje ...

Lenny Kravitz válel v Praze. Čtenář Blesku

Lenny Kravitz v posledních letech vystupuje na evropských festivalech zřídka. Během svého nadcházejícího turné však vystoupí v České republice na Colours of Ostrava. Na jeho vystoupení v Dolních Vítkovicích zazní skladby z nové desky Blue Electric Light, jejíž vydání je ohlášeno na březen 2024.

Lenny Kravitz je nominantem i držitelem mnoha ocenění. V letech 1999 až 2002 získal čtyřikrát za sebou Grammy za mužský rockový vokální výkon, čímž vytvořil dosud nepřekonaný rekord. Úspěch mu přineslo hned první funkrockově laděné album Let Love Rule z roku 1989, na kterém si nahrál většinu nástrojů sám. Po vydání tohoto debutu začal dostávat nabídky vystupovat jako předskokan na koncertech takových hvězd jako Tom Petty, Bob Dylan nebo David Bowie.

Organizátoři zveřejnili také další nová jména příštího ročníku. Na festival se po 18 letech vrací newyorská punková legenda Gogol Bordello, dále byla ohlášena afrobeatová kapela Bixiga 70 z Brazílie a galicijská hudebnice Mercedes Peónová. Z Austrálie dorazí rapper Genesis Owusu a z Glasgow skladatel a zpěvák se syrovým hlasem Murdo Mitchell. V roce 2024 vystoupí i již dříve ohlášení Sam Smith, rocková legenda Queens of the Stone Age, britský producent a zpěvák James Blake, multiinstrumentalista Dennis Lloyd či texaské trio Khruangbin.

Fotogalerie
43 fotografií

LinkLink