Tina Turnerová, legenda hudební scény, podlehla dlouhé nemoci ve svém domě v Kuesnachtu u Curychu ve Švýcarsku. Tam zpěvačka, vlastním jménem Anna Marie Bullocková, dožila vedle milujícího manžela Erwina Bacha (67), jenž byl po jejím boku po dlouhých 37 let, a dokonce jí daroval svou ledvinu. Od chvíle, kdy se tato smutná novinka dostala na veřejnost, se k jejímu domu začínají scházet truchlící fanoušci. A začíná to před ním pomalu, ale jistě vypadat jako na tržišti.

Dům, kde naposledy vydechla slavná pěnice, jí padl do oka na počátku roku 2022. Luxusní vila připomínající malý zámeček v hodnotě přes 1,6 miliardy, která stojí u curyšského jezera, se tehdy zalíbila i švýcarskému tenistovi Rogeru Federerovi (41). Ačkoliv jeho majetek jistě nebude skromný, přebíjet s Tinou se nehodlal a ustoupil, takže se zpěvačka, jež od roku 2013 měla švýcarské občanství, na místě s nádherným výhledem na vodu i hory ihned zabydlela.

Video
Video se připravuje ...

Zemřela Tina Turnerová (†83): Její dům je v obležení fanoušků a květin! reuters

Lidé nyní pokládají květiny a svíčky před branami vedoucími na pozemek milované interpretky hitů Goldeneye, The Best nebo What's Love Got to Do with It, někteří zde nechávají i drobné dárečky, kresby či vzkazy. Jeden vzkaz je však přímo na bráně – cedulka, kterou tam nechala umístit dnes již zesnulá paní domu. „Před 12:00 žádný zvonek, žádné doručování, děkuji,“ vyžadovala hvězda rock'n'rollu. Asi si potrpěla na klid v dopoledních hodinách a nechtěla se nechat nikým a ničím rušit…

Fotogalerie
77 fotografií