Autor hitů I'm Still Standing, Rocket Man nebo Tiny Dancer se ve své knize Já, Elton John rozpovídal o svém někdejším hudebním kolegovi Michaelu Jacksonovi. Jeho fanoušky zřejmě nepotěšil: o králi popu totiž prohlásil, že byl „psychicky nemocný“, „narušený“ a „znepokojující“! 

„Znal jsem Michaela od jeho 13 nebo 14 let. Bylo to nejroztomilejší dítě, jaké byste si mohli představit. Ale v průběhu let se v určitém okamžiku něco změnilo a začal se vzdalovat od reality, jako kdysi Elvis Presley,“ popsal John. 

Příčinou prý mohlo být zneužívání léků na předpis. „Bůh ví, co se tehdy dělo v jeho hlavě, a bůh ví, jakými léky se ládoval, ale kdykoli jsem ho viděl v jeho posledních letech, říkal jsem si, že tomu chudákovi už docela přeskočilo,“ uvedl skladatel. „A to nemyslím v nadsázce. Byl opravdu psychicky nemocný, bylo silně znepokojující ho sledovat,“ pokračoval. 

Různá nařčení a soudy kvůli údajnému pohlavnímu zneužívání dětí John nekomentoval. Potvrdil ale, že Jacksonovi s dětmi bylo mnohem lépe než s dospělými. „Z nějakého důvodu nesnášel dospělou společnost,“ uvedl Elton John. Ať už Jacksona v posledních letech trápilo cokoli, fanouškům zůstala alespoň jeho hudba.

Video
Video se připravuje ...

Michael Jackson - Nespočet plastických operací a obvinění ze sexuálního obtěžování dětí. Jak žil Král popu? Videohub

Fotogalerie
173 fotografií