Na pondělní přehlídce módního domu Schiaparelli pro kolekci jaro/léto se to jen hemžilo šílenými kreacemi. Zdaleka největší vlny ale vzbudila trojice šatů, kterou zdobily lví, vlčí a leopardí hlava. Mělo jít o poctu básni Dante Alighieriho Peklo ze 14. století. Kontroverzní modely vynesly Irina Shayková (37), Naomi Campbellová (52) a Shalom Harlowová (49). 

Šaty se lví hlavou se přitom na přehlídce objevily hned dvakrát. Ještě než se vůbec dostaly na molo, dostala se k nim mladší sestra Kim Kardashianové (42), podnikatelka Kylie Jennerová (25). Ta v nich pak na přehlídku dorazila jako host.

Extravagantní róby vzbudily silnou vlnu kritiky. A to i přes to, že hlavy byly uměle vytvořené (a nebyla na nich použita ani pravá kožešina, ani kůže). Podle mnohých totiž normalizují užívání zvířecích těl jako doplňků a vraždění zvířat pro zábavu a potěšení. 

Modelů se ale překvapivě zastala organizace PETA na ochranu zvířat. Podle ní je to totiž úplně naopak! „Outfity Kylie, Naomi a Iriny oslavují krásu divokých zvířat. Může jít o kreativní vyjádření proti trofejovému lovu, ve kterém jsou lvi a vlci trháni na kusy jen kvůli lidskému egoismu,“ uvedla prezidentka organizace Ingrid Newkirková pro Page Six

Video
délka: 00:16.47
Video se připravuje ...

Zpěvačka Doja Cat na přehlídce Schiaparelli Instagram

Kylie vraždila pohledem

Tomu se říká sebrat někomu vítr z plachet! Když modelka Kylie Jennerová (25) navštívila v rámci Pařížského týdnu módy přehlídku značky Schiaparelli v šatech, jejíž součástí byla i umělá lví hlava, zřejmě čekala, že se veškerá pozornost upne na ni.

Jaké bylo její překvapení, když stejný kousek od italského módního domu předvedla na molu krásná Irina Shayková (37)! Nejde o řečnickou otázku, modelčiným šokovaným výrazem, který z první řady na Irinu vrhala, se teď baví celý internet

Fotogalerie
36 fotografií