K tragédii došlo v jednom z bytů v pátém patře panelového domu na Sibírské ulici v Prešově na Slovensku. Za hercem Martinem Durkáčem, který se objevuje na prknech SND (například v muzikálu Rent) či v různých televizních projektech, sem minulou středu přišel na návštěvu jeho dobrý kamarád Michal Godár (†29). Ačkoli měl také vystudované herectví, živil se v divadle jako osvětlovač. 

Michal a Martin k sobě měli velmi blízko. V minulosti je dokonce pojil partnerský vztah... „Pokud vím, už spolu nebyli. Bylo to mezi nimi komplikované. Velmi dlouho spolu žili,“ sděll Novému času přítel dvojice. 

Podle informací listu se muži sešli v bytě, který vlastní Durkáčova matka. Celý incident je stále opředený tajemstvím – jisté je jen to, že ve čtvrtek už Michal nejevil známky života. 

Podle Durkáčovy matky mohl za jeho fatální zranění nešťastný pád z postele. Michal měl mít zlomená žebra a přivolaní záchranáři už mu nedokázali pomoci. Policie v tuto chvíli vyšetřuje smrt jako zabití. 

„Vzhledem k probíhajícímu vyšetřování můžeme zatím jen potvrdit, že prešovská policie vede trestní stíhání vě věci zabití. Ve věci jsou vykonávány procesní úkony vedoucí k objasnění skutku,“ informovala slovenská policie. 

Video
délka: 00:44.24
Video se připravuje ...

Zemřel Jan Pokorný (†39), jeden z nejuznávanějších českých stylistů Videohub

Fotogalerie
5 fotografií