"Jménem rodiny Christine McVie vám s těžkým srdcem oznamujeme její úmrtí," stojí v prohlášení zveřejněném na facebooku. Podle něj zpěvačka zemřela dnes ráno v nemocnici po krátké nemoci a byla obklopena rodinou. Rodina také uvedla, že chce, aby si "všichni uchovali Christine ve svých srdcích a připomněli si život neuvěřitelného člověka a vážené muzikantky, kterou všichni milovali".

Skupina Fleetwood Mac, jejíž název byl inspirován příjmeními jejích zakladatelů - baskytaristy Johna McViea a bubeníka Micka Fleetwooda - vznikla v roce 1967, ale v průběhu let se v ní vystřídalo mnoho členů. Mezi jejich nejznámější písně patří Dreams, Go Your Own Way a Everywhere.

McVie, která se narodila 12. července 1943 v severozápadní Anglii, se ke skupině připojila jako zpěvačka a klávesistka v roce 1970 poté, co se po krátké známosti provdala za Johna McViea. Album Rumours z roku 1977 je jedním z nejprodávanějších v historii a bylo nahráno v době, kdy se manželé rozváděli.

Kapela vzdala zpěvačce hold v prohlášení zveřejněném na twitteru. "Neexistují žádná slova, která by popsala náš smutek nad úmrtím Christine McVieové...Byla nejlepší hudebnicí, jakou kdo mohl mít ve své kapele, a nejlepší kamarádkou, jakou kdo mohl mít ve svém životě," uvedla skupina.

Video
délka: 10:19.24
Video se připravuje ...

Edith Piaf – z bídy mezi prostitutkami až k první dámě francouzského šansonu Videohub

Fotogalerie
9 fotografií