Mělo jít o zážitek snů. Movitá byznysmenka Dilek Erteková si se svým milencem vyrazila na romantickou plavbu na luxusní výletní lodi Norwegian Spirit... Všechno ale skončilo obrovskou tragédií. Erteková 26. října ve tři ráno cestou na Tahiti přepadla přes palubu a zmizela v Tichém oceánu. Úřady předpokládají, že je po smrti, její tělo ale nalezeno nebylo. 

Podezřelé okolnosti

Celá záležitost je ovšem krajně podezřelá. Syn Ertekové, která přes dvacet let vedla tureckou divizi šperkařství Tiffany, tvrdí, že ze sejfu v její kajutě záhadně zmizely uložené šperky. 

Záběry z bezpečnostní kamery navíc dokazují, že se do vody zřítila kolem 3. hodiny ráno. Její přítel (74) ale zmizení partnerky nahlásil až o 20 hodin později! Rodina byznysmenky proto trvala na tom, aby policie švýcarského milence pořádně prověřila. 

Milenec frnknul do Švýcar

Po zmizení Ertekové byl podezřelý Švýcar tři dny držen v oddělené kalutě pod dohledem posádky, dokud loď nedorazila na Tahiti. Tam ho vyslechla policie, pro nedostatek důkazů byl ale propuštěn. Následně se vrátil do Švýcarska. 

Podle expertů je podnikatelčin pád přinejmenším zvláštní. Žena totiž měřila jen 155 centimetrů a nedává jim proto smysl, že by přes zábradlí vysoké 92 centimetrů u své kajuty přepadla jen tak omylem. „Je těžké spadnout z tohoto typu výletní lodi,“ uvedl kapitán lodi Mustafa Can pro turecká média. 

Proč neohlásil zmizení?

Erteková nastoupila na loď v Papeete ve Francouzské Polynésii 24. října. Plánovala 5. listopadu na Bora Bora oslavit své narozeniny a dále pokračovat do Honolulu na Havaji.

„Víme, že se dva lidé vypravili společně na dovolenou, a dokonce si spolu vytvořili plány včetně oslavy narozenin. Pokud spolu Dilek a její přítel sdíleli kajutu, přijde mi velmi podezřelé, že nenahlásil její zmizení. Na výletních lodích jsou organizovány společné denní aktivity a všichni jsou spolu neustále v kontaktu,“ uvedl jeden z policistů ve svém vyjádření podle tureckého listu Sabah. 

„Lidé, kterým se jejich blízcí neozývají, to ohlásí na recepci a následně se to vyhlásí. Je proto zvláštní, že bylo její zmizení nahlášeno až po dvaceti hodinách,“ pokračoval. 

Erteková otevřela první obchod Tiffany & Co v Instanbulu v roce 1995. Vystudovala katedru architektury na Univerzitě Mimara Sinana a ve studiu následně pokračovala na Gemologickém institutu v New Yorku. Pátrání po jejím těle bylo prozatím ukončeno. 

Video
Video se připravuje ...

Zesnulá Ivana Trumpová (†73): Úspěchy a skandály jejího života Videohub

Fotogalerie
19 fotografií