Herec Daniel Craig měl tu čest setkat se s různými členy britské královské rodiny už několikrát. Se samotnou královnou Alžbětou II. (†96) si například zahrál v komickém skeči natočeném při příležitosti olympijských her v Londýně v roce 2012, a na premiéře své nejnovější bondovky Není čas zemřít pohovořil s princeznou Catherine (40), princem Williamem (40) i královnou-manželkou Camillou (75).

Nyní se mu však dostalo pocty nejvyšší. Z rukou princezny Anny v úterý 18. října ve Windsoru převzal Řád sv. Michala a sv. Jiří. Momentka, která zachycuje Craiga s medailí kolem krku, se objevila i na oficiálním twitterovém účtu královské rodiny s vtipným dodatkem: „Očekávali jsme vás…“ Těmito slovy totiž často vítali protivníci Jamese Bonda ve chvílích, kdy mělo dojít na jejich závěrečné utkání.

Není to mimochodem jediná věc, kterou má Craig - tedy kromě stejného rytířského titulu - společnou s agentem 007, jenž má povolení zabíjet. Ještě před premiérou poslední bondovky, která se pro něj stala zároveň i posledním natočeným filmem z tého série, byl Craig jmenován čestným velitelem britského královského námořnictva. Získal hodnost fregatního kapitána.

Video
délka: 00:53.76
Video se připravuje ...

Představitel Jamese Bonda Daniel Craig na slavnostní premiéře Není čas zemřít Profimedia

Fotogalerie
45 fotografií