Daniel Radcliffe vzdal na sociálních sítích hold Robbiemu Coltraneovi, svému zesnulému příteli a představiteli Hagrida z  filmové série Harry Potter. Robbie Coltrane zemřel 14. října ve věku 72 let.

„Robbie byl jedním z nejzábavnějších lidí, které jsem potkal, a díky kterým jsme se jako děti na place neustále smáli,“ sdělil herec pro server Deadline.

„Obzvláště rád vzpomínám na to, jak se nás snažil povzbudit při natáčení Vězně z Azkabanu, kdy jsme se všichni hodiny schovávali před přívalovým deštěm v Hagridově chýši a on vyprávěl historky a vtipkoval, aby nám udržel morálku. Cítím se neuvěřitelně šťastný, že jsem se s ním mohl setkat a pracovat s ním, a jsem velmi smutný, že zemřel. Byl to neuvěřitelný herec a krásný muž."

Na smrt Robbieho Coltranea reagovala i samotná autorka J.K. Rowlingová. Sdílela na Twitteru fotografii, kde se drží se zesnulým hercem za ruku.

„Už nikdy nepoznám nikoho, kdo by byl jen vzdáleně jako Robbie. Byl to neuvěřitelný talent, naprostý unikát, a já jsem měla to štěstí, že jsem ho znala, pracovala s ním a smála se s ním. Posílám svou lásku a nejhlubší soustrast jeho rodině, především jeho dětem."

A i když smrt našich dětských hrdinů je neodvratitelná, tak je jisté, že památka herce bude žít i díky vzpomínkám svých kolegů dál a dál.

Video
délka: 10:04.97
Video se připravuje ...

Takhle kouzlí Fantastická zvířata: pohled do zákulisí a čtyři ukázky Vertical Ent., Ivan D. Hladík

Fotogalerie
67 fotografií