Na otázku, jak by popsala sama sebe, měla Ivana jasnou odpověď. „Pocházela jsem z malého města, ale nepocházela jsem z toho, co byste nazvali skromnými podmínkami. Československo bylo velmi sofistikovaná země. Měla jsem fantastické vzdělání a žila jsem v krásném domě,“ pochvalovala si byznysmenka, která pocházela ze Zlína.

Pro peníze jsem se nevdávala

„Na Karlově univerzitě jsem získala magisterský titul z tělesné výchovy a se svým lyžařským týmem jsem vždy cestovala po světě, takže to nebylo tak, že bych přišla od ničeho k něčemu. Další mylná představa o mně, která je celá úplně špatně, je, že jsem se vdala pro peníze,“ vysvětlila tehdy Trumpová

Česká podnikatelka vyvrátila, že by za její láskou k Trumpovistálo jeho rodinné bohatství. „Donald pracoval pro svého otce, když jsem ho potkala. Byl to hezký život, ale byli jsme velmi mladé děti, které začínaly z ničeho. Lidé mají představu, že když jsem si vzala Donalda, vzala jsem si toho multimiliardáře. To ale vůbec není pravda. Byli jsme velmi mladé děti, které začínaly od nuly,“ uvedla. 

Ničeho nelituji

Svatby s ním prý nikdy nelitovala. „Všechno, co jsem udělala, bych udělala znovu, včetně mého manželství, protože to je život a v životě jdou věci nahoru a dolů. Ne vždy je všechno úžasné; vždy budou zklamání,“ svěřila se. 

Ačkoli to měla v některých chvílích těžké, nelitovala se. „Existuje spousta žen, které jsou v mnohem horších situacích. Ano, prošla jsem si ošklivým rozvodem, a ano, nezhroutila jsem se a neumřela jsem. Pokračovala jsem ve svém životě a to negativní jsem přetvořila v pozitivní, navzdory všem protivenstvím. Máme jenom jeden život,“ vedla. Život prý není zkouška šatů – a člověk musí jít dál, i když je to těžké. 

Peníze bych klidně vydělala znovu

Trumpová, rozená Zelníčková, tvrdila, že by ve svém životě přežila i bez peněz. Kdyby o ně ale přišla, vždy by je dokázala vydělat znovu. „Byla jsem tam. Pocházela jsem ze střední třídy, ale kdyby někdo řekl, že peníze nejsou důležité, lhal by. Peníze jsou důležité, ale já se na peníze dívám jako na práci víc než na cokoli jiného,“ uvedla. 

Majetek je podle ní potřeba doplnit i dalšími faktory, aby byl člověk opravdu šťastný. A především je potřeba přistupovat k němu zodpovědně. „Ano, za peníze si koupíte pěkné auto a pěkný domov, ale štěstí vám nekoupí, to je jisté. Peníze mohou způsobit spoustu problémů. Mnoho rodin s penězi má děti, které sklouznou k drogám,“ nechala se slyšet. 

„Vždy bych vydělala dost peněz na to, aby moje děti a moje matka přežily. Koneckonců, kolik aut můžete řídit a kolik steaků můžete sníst,“ řekla Trumpová. 

Všechno jsme si vydřeli

Na otázku, co je podle ní největší mýtus, který o ní panuje, odpověděla jednoznačně. Její život prý vůbec neodpovídal pohádce o Popelce, jak si někteří lidé stále myslí. 

„Nevdala jsem se pro neuvěřitelné bohatství. Když jsem se vdávala, bylo mi asi 27 a Donaldovi asi 31 a pracoval pro svého otce. Ale jeho otec je dobrý člověk a nedal mu jen spoustu peněz a neřekl, tady máš, jdi se bavit a dělej si s tím, co chceš. Donald si svůj plat musel vydělat. Takže co má, to vydělal,“ hájila svého bývalého muže. 

„Spousta lidí si myslí, že nám dvěma všechno spadlo do klína. To není pravda. Oba jsme tvrdě dřeli, abychom získali to, co máme,“ tvrdila Ivana.

 

Video
délka: 02:10.60
Video se připravuje ...

Zmizelý král Aliexpressu je v ČR! Co spojovalo Trumpovou a Gotta? A supertropy přichází Bára Horáková

Fotogalerie
378 fotografií