Policie v neděli v Itálii zadržela kanadského filmového režiséra, scenáristu a producenta Paula Haggise kvůli podezření, že dva dny sexuálně zneužíval jistou ženu. Informovala o tom italská média s odvoláním na vyšetřovatele.

Devětašedesátiletý rodák z Kanady do Itálie přijel na filmový festival v Ostuni, který začíná v úterý. Vyšetřovatelé v nedalekém Brindisi uvedli, že se zabývají obviněním, podle kterého byla „mladá cizinka“ dva dny proti své vůli nucena k sexuálním stykům a následně musela vyhledat lékařskou péči.

Haggis ji v neděli v noci odvezl na letiště Papola Casale v Brindisi, kde ji „za úsvitu opustil navzdory jejímu nejistému fyzickému a psychickému stavu“. Letištní personál a policie si povšimli, že je žena očividně zmatená a poté, co jí poskytli základní pomoc, ji odvezli na policejní velitelství v Brindisi, odkud ji zavezli do nemocnice na vyšetření.

Zástupci festivalu pro list Variety uvedli, že jsou z režisérova zadržení kvůli údajnému násilnému činu v šoku. „Okamžitě jsme přistoupili k eliminaci jakékoli účasti režiséra na akci. Vyjadřujeme plnou solidaritu s danou ženou,“ dodali.

„Pro festival byla zvolena mimo jiné témata rovnosti, rovnosti pohlaví a solidarity. Jako profesionálové a ženy jsme zděšeni a doufáme, že festival pomůže posílit osvětu a povědomí o tak aktuálním a stále naléhavějším problému,“ stojí dále v prohlášení.

Haggis natočil například film Crash (2004), který v roce 2006 získal Oscara za nejlepší snímek, původní scénář a střih. Je také jedním z autorů scénáře bondovek Quantum of Solace (2008) a Casino Royale (2006) nebo dramatu Million Dollar Baby (2005).

Pro Haggise nejde o první obvinění tohoto druhu. Již v roce 2018 ho čtyři ženy obvinily ze sexuálních útoků a znásilnění. K soudu se ale případ zatím nedostal.

VIDEO: Policisté zadrželi muže, který se pokusil znásilnit dívku. 

Video
délka: 01:17.48
Video se připravuje ...

Policisté zadrželi muže, který se pokusil znásilnit dívku. Policie České republiky

Fotogalerie
12 fotografií