Dcera slovenské prezidentky Emma Čaputová jde z módní přehlídky do přehlídky. A aby také ne, když už zazářila i na obálce magazínu Vogue! Během letošních Bratislava Fashion Days vystřídala rovnou sedm různých modelů od známých značek, které zde prezentovaly své nejnovější kolekce. Outfity, které na sebe mladá modelka vzala, byly pozoruhodné - a vy si je můžete detailně prohlédnout v naší galerii.

Můžete sami usoudit, co jí slušelo víc. Zda třeba „pletený“, krátce střižený topík, co odhaloval dívčino ploché bříško, extravagantní žlutá sukně v kombinaci se žlutým vrškem se stojáčkem, šaty, co působily, jako kdyby si je Emma vypůjčila ze skříně své babičky, anebo bílá košile, kterou kráska s výrazným mateřským znaménkem na obličeji doplnila černými punčocháči s puntíky a černými lodičkami, v nichž vynikly Emminy dlouhé, štíhlé nožky.

„Téma vnějšího vzhledu je často rozebíranou myšlenkou v dnešní době, bez výjimky i mého instagramového profilu,“ uvedla nezávisle na této módní přehlídce na sociální síti Emma. „Vnímám, jak se narativ toho, co je bráno jako krásné, v této době mění. Jsem ráda, že směřujeme k akceptaci různých podob krásy a opouštíme od hodně zažitých stereotypů.“

Oslava rozmanitosti ženské krásy, co apeluje na důležitost stavu spokojenosti se sebou samým, je podle mladé ženy, jež sama musí bojovat s nepříjemnými narážkami na svůj vlastní vzhled, klíčovým bodem pro pěstování sebelásky. „Sama si své opěrné body k pěstování sebelásky ještě hledám. Vím, že je to běh na dlouhou trať, a je super, že si v něm chceme pomáhat.“

VIDEO: Blesk Podcast: Návrhář Boris Hanečka promluvil o modelech pro Čaputovou.

Video
délka: 42:17.64
Video se připravuje ...

Blesk Podcast: Návrhář Boris Hanečka promluvil o modelech pro Čaputovou. Jiří Marek

Při pohledu na nejnovější snímky půvabné Emmy jistě musí sklapnout i slovenskému poslanci Tomáši Tarabovi (42), jenž loni na podzim sdílel fotky mladé Čaputové z mola s posměšným komentářem, že „od včerejška víme, že máme na Slovensku novou topmodelku“. Pod jeho postem se rozjela neskutečná smršť nenávistných komentářů a sprostých poznámek, na které nakonec reagovala i sama prezidentka Zuzana Čaputová.

„Útočit na politika nebo političku skrze jeho děti je politické dno. Poslanec Taraba by se o mou dceru nikdy nezajímal, kdyby to nesouviselo s mou funkcí. Musím ve svém životě čelit lidské zlomyslnosti a hlouposti, ale mé děti z toho vynechte!“ vzkázala mu tehdy slovenská hlava státu skrze facebook ostře.

Fotogalerie
49 fotografií
.