Vše začalo už v dětství, kdy byl malý Marvin často šikanován kvůli své nadváze. Kvůli té ho prý doma mučil i jeho vlastní otec Orvis, který pracoval jako policista, ale Meat Loaf ve své biografii tvrdí, že se choval spíš jako ten nejhorší kriminálník a alkoholik. Když Marvinova matka zemřela, Orvis prý do chlapcova pokoje vtrhl s řeznickým nožem a zpěvák se podle vlastních slov pobodání nožem ubránil jen tím, že bojoval doslova o holý život. Otci zlomil nos a žebra.

Sám sebe zpěvák označoval jako kočku se 48 životy. V roce 2016 v rozhovoru pro Telegraph tvrdil, že jednou spadl z výšky tří pater, jindy zase vyprávěl, jak už přežil osm autonehod. Mezi jeho oblíbené historky také patřila ta, podle které ho na vysoké škole střelili do hlavy, což mu pouze promáčklo lebku. Těžko říci, jestli je to pravda, protože později přiznal, že v rozhovorech pro média často lže.

Reálnými však jsou jeho zdokumentované zdravotní problémy na jevištích. V roce 2003 podstoupil operaci srdce poté, co zkolaboval uprostřed koncertu. Byl mu diagnostikován Wolff-Parkinson-White syndrom, který vytváří v srdci nečekané elektrické impulsy. V roce 2016 zkolaboval na pódiu v Kanadě, v roce 2019 si pak zlomil klíční kost, když upadl během rozhovoru.

VIDEO: Pohřeb Dušana Kleina (†82), tvůrce filmových Básníků: Kříž a spol. mluvili ze záznamu

Video
Video se připravuje ...

Pohřeb Dušana Kleina (†82), tvůrce filmových Básníků: Kříž a spol. mluvili ze záznamu Blesk TV

Fotogalerie
14 fotografií