Zpěvačka Billie Eilish, celým jménem Billie Eilish Pirate Baird O'Connellová, patří mezi nejvyhledávanější a nejlépe placené umělkyně – a to i vzdor jejímu nízkému věku. Svými šeptavými písničkami se totiž umí dostat pod kůži milionům stejně deprimovaným teenagerům jako je ona sama. Díky tomu je, jak se lidově říká, pořádně „ve vatě“. Nyní na ni prasklo, že si v roce 2019, tedy v době, kdy jí bylo pouhých 17 let a její písničky teprve začaly kralovat hudebním žebříčkům, za vydělané peníze koupila ranč. Je totiž pravdou, že koně a jízda na nich jsou dvě z jejích „nejoblíbenějších věcí na světě“, jak se alespoň pěnice při několika příležitostech zmínila.

Nemovitost jí prodala jiná hudební hvězda – vítězka britské hudební soutěže X Factor v roce 2006, Leona Lewisová. Obě slavné dámy podepsaly smlouvu v říjnu 2019 a rozsáhlý pozemek s nádhernou vilou a stájemi pro koně přišel Billie na zhruba 2,3 milionu dolarů (50 milionů a 750 tisíc českých korun). O prodeji místa, jemuž se říká River Ranch (název nese podle řeky, která se kolem ranče vine), se v médiích pochopitelně psalo, ale vždy jen v souvislosti s Lewisovou. Jméno kupujícího nebylo nikdy zveřejněno. Zahraniční média však nyní zjistila, že anonymního kupce při nákupu zastupoval realitní makléř, který spolupracoval s Billiiným bratrem Finneasem O‘Connellem (24). A odtud vedla cesta k Billie samotné.

VIDEO: Billie Eilish v Praze, 20. srpna 2019.

Video
Video se připravuje ...

Billie Eilish v Praze, 20. srpna 2019. Kateřina Harakalová

Nemovitost je nanejvýš soukromá a je dobře ukrytá v nenápadné slepé uličce s domem neviditelným z ulice, opevněným za masivními branami, cihlovými sloupy zakončenými děsivě vyhlížejícími sochami lvů, a vysokým živým plotem. K dispozici mají majitelé také rozsáhlý bezpečnostní systém. Za tím vším se nachází ranč o rozloze 2 100 čtverečních stop, který byl sice postaven v 50. letech minulého století, od té doby byl ale několikrát rekonstruován. K pozemku patří vila a byt pro zaměstnance, co se starají o koně. Koně zde mají veliký výběh a stáje, a je tu dokonce i kotec pro kozy. Sídlo na pozemku není nějakou venkovskou pastouškou, koneckonců nachází se v Kalifornii. A podle toho i vypadá.

Jednopatrový domek má tři ložnice a tři koupelny, dřevěné podlahy a posuvné skleněné dveře, které umožňují snadno přecházet mezi budovou a venkovními prostory. K dispozici je také nová kuchyně s vysoce kvalitními nerezovými spotřebiči. Za výše zmiňované rekonstrukce vděčí Billie především Lewisové, která ranč zakoupila v roce 2013 a spoustu práce (tedy především spoustu financí) dala do modernizace vybavení. Přidala například bazén se „zapuštěným“ místem pro opalování po koupačce. Nechala si to zaplatit – ranč zakoupila původně za 1,2 milionů dolarů (26,5 milionů korun). Dá se předpokládat, že částka 1,1 milionu dolarů (24 milionů korun), kterou na sídle „vydělala“, padlo na opravy.
Fotogalerie
94 fotografií