Příští sezóna The Ellen DeGeneres Show, tedy již 19. řada, bude poslední. Rozhodnutí ukončit oblíbený pořad, za nímž stojí sama DeGeneresová, se prý formovalo několik dlouhých let. Své zaměstnance o tom informovala 11. května. „Pokud jste kreativní člověk, musíte mít stále před sebou nové výzvy. Ačkoliv je tato show skvělá a zábavná, už pro mě prostě není žádnou výzvou,“ uvedla slavná moderátorka pro časopis The Hollywood Reporter. Je také pravdou, že i když se pořad těší velké popularitě, postupem i jemu klesala sledovanost. „Chtěla jsem skončit už po 16. sezóně, nakonec jsme se dohodli na dalších třech. A já už věděla, že to budou moje poslední.“

Momentálně se vysílá 18. řada talkshow. Ta závěrečná, finální, by měla začít v září a skončit na jaře 2022. V dubnu tohoto roku došlo na jubilejní, v pořadí 3000. díl. Pořad, jemuž se zkráceně říká jenom Ellen, patří na internetové platformě youtube mezi 50 nejvíce odebíraných placených kanálů.

Blondýnka, jejíž životní partnerkou je herečka Portia de Rossiová (48), známá například jako „ledová“ právnička Nelle v seriálu Ally McBealová, za své účinkování v show získala celou řadu cen. Je držitelkou několika desítek Daytime Emmy Award a několika ocenění Peoples Choice Awards. V roce 2015 získala cenu Marka Twaina v Kennedy Center pro americký humor, a v roce 2016 Prezidentskou medaili svobody z rukou tehdejší hlavy státu, Baracka Obamy (59). „Buďte k sobě milí.“ Těmito slovy končila americká moderátorka a komička Ellen DeGeneresová každý díl.

VIDEO: Pitt, Streep a spol: Jak vzniklo slavné oscarové selfie?

Video
délka: 01:22.41

Pitt, Streep a spol: Jak vzniklo slavné oscarové selfie? Reuters

Do jejího pořadu se vždy hrnuly celebrity, které si potřebovaly napravit vlastní pošramocenou pověst. Přece jenom na rozdíl od jiných talkshow, kde jsou otázky na tělo, DeGeneresová si zakládala na své vlastní laskavosti, humoru a přátelském chování.

Je ovšem trochu podezřelé, že show končí jenom krátce poté, co se na moderátorku sneslo množství nejrůznějších obvinění z řad jejích zaměstnanců. Ona laskavá dáma je prý v soukromí velice nepříjemná, a byla nařčena z šikany svých podřízených, ze zastrašování, rasismu… a dokonce i ze sexuálního obtěžování. Ellen DeGeneresová se tehdy od všeho distancovala, prohlásila, že se o kauze dozvěděla až z médií, ale za všechny „případné křivdy“ se veřejně omluvila a přislíbila, že už se nebudou opakovat.

Fotogalerie
17 fotografií