Moderátorka zpravodajství na TV Joj Aneta Parišková na loňský rok jen tak nezapomene. Kvůli pandemii koronaviru musela zavřít svou mateřskou školku a krátce poté jí navíc zjistili rakovinu. 

Nezapomenu na ten strašný pocit smutku, beznaděje a stresu. Pocit, že mi někdo zboural to, co jsem několik let budovala a o co jsem se s láskou starala. Pocit odpovědnosti za zaměstnance... A vzápětí se u mě ohlásila rakovina. Nejdříve jsem se psychicky složila, proplakala jsem celé hodiny. A pak, jako již mnohokrát v životě, jsem prostě zaťala zuby,“ svěřila se v rozhovoru pro zena.pluska.sk blondýnka.

VIDEO: Anička Slováčková po operaci nádoru: Ještě nemám vyhráno! Smrti se ale nebojím

Video
délka: 27:24.16

Anička Slováčková po operaci nádoru: Ještě nemám vyhráno! Smrti se ale nebojím. Markéta Reinischová, Lukáš Červený, instagram

To, co ji dostalo k lékaři, byla extrémně zvětšená krční tepna, ale tělo volalo o pomoc už delší dobu. „Nesnesitelně mě svrbělo celé tělo. Od hlavy k patě a neustále. Myslela jsem, že je za tím extrémní stres nebo nějaká alergie. Do krve jsem se škrábala, ale i tak nic nepomáhalo. Trochu úlevy jsem pociťovala jen ve vaně s teplou vodou. Dokonce jsem ve vaně i spala. Jen mě při tom vždy někdo hlídal, abych se neutopila. Kromě svědění jsem pociťovala tlak na hrudi a v hlavě, pocit škrcení a únavu,“ vzpomíná na nesnesitelné stavy Aneta.

Poté, co jí oznámili, že má rakovinu, zahájila drastickou léčbu. „Byla to jediná šance, jak se vyhnout ozařování hrudníku. Můj onkolog, docent Drgoňa, mi vysvětlil, co mě čeká, takže jsem od začátku věděla, že to bude náročný boj a že musím počítat i s vedlejšími účinky. Ty se postupně i objevily. To, že přijdu o vlasy, mě trápilo nejméně. Potom přišly problémy se střevy, nehty, extrémním poklesem bílých krvinek, červených krvinek, bolesti kloubů, výrazné hormonální změny, slabost, únava. Ale žiju! To je nejdůležitější.“ 

Parišková musí každé tři měsíce chodit na kontroly, a pokud se do dvou let nic negativního neobjeví, má vyhráno a může slavit.  Před Velikonocemi odletěla s manželem Mirkem a syny na Floridu, aby nabrala síly. Manžel tam totiž už 30 let pracuje. 

Fotogalerie
37 fotografií