Herec a zároveň anglický sir Ian McKellen, známý nejenom z filmů z pera J.R.R.Tolkiena, ale také z filmové série o X-Menech, si nechal aplikovat vakcínu na covid-19. První dávku vakcíny od farmaceutické společnosti Pfizer si nechal vpíchnout v nemocnici Queen Mary University Hospital, aby tím podpořil britskou očkovací kampaň. Koneckonců vzhledem ke svému požehnanému věku se nachází v rizikové skupině lidí, pro které by nákaza koronavirovým onemocněním mohla být fatální. „Cítím euforii,“ hlásil po „včeličce“.

„Byl to velmi zvláštní den. Každý, kdo žije tak dlouho jako já, je naživu právě proto, že už v minulosti absolvoval různá předchozí očkování,“ zdůrazňoval na svém instagramu známý herec, poděkoval státem řízené Národní zdravotní službě, známější pod zkratkou NHS, a zároveň připomněl, že prevence koronaviru je důležitá nejenom pro jednotlivce, ale i pro lidi v jejich okolí - a pro společnost jako takovou. „Považuji za privilegium, že jsem vakcínu mohl dostat. Bez váhání bych to všem doporučil,“ pokračoval McKellen.

VIDEO: Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Video
délka: 02:51.57

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001) Youtube.com/DVDpremiery.cz

„A samozřejmě je to bezbolestné,“ dodával pro ty, co by se očkovávání obávali právě z toho důvodu. Tento slavný divadelní i filmový herec, jehož kariéra se datuje od 60. let minulého století, samozřejmě nebyl jedinou celebritou, co podstoupila očkování. Do rukou lékařů se prozatím svěřil například jedenaosmdesátiletý rokenrolový zpěvák Marty Wilde nebo dvaadevadesátiletý herec a moderátor Lionel Blair.

Také britský hudebník Paul McCartney (78), někdejší člen kapely Beatles, nedávno prohlásil, že je přesvědčen, že „vakcína nás z toho dostane. Nechám se naočkovat hned, jak to bude možné," uvedl  v nedávném rozhovoru pro britský plátek The Sun.

VIDEO: Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Video
délka: 02:32.23

Hobit: Neočekávaná cesta (2012) /Youtube/

Fotogalerie
30 fotografií