„Pokud mě můžeš porazit v kuchyni MasterChef Junior, věř mi, můžeš porazit tohle. Bůh žehnej a hodně lásky, kámo,“ vzkázal chlapci Ramsay, když lékaři Benovi diagnostikovali vzácnou formu rakoviny měkkých tkání (tzv. angiomatoidní vláknitý histiocytom) pár dní před jeho 13. narozeninami. Jednalo se pro něj přitom již o druhou osudovou ránu - jeho otec mu totiž zavraždil mámu a pak se sám zastřelil.

„Nikdy si nestěžoval. Ben byl a navždy bude nejsilnějším člověkem, kterého známe,“ prohlásil Benův strýc o chlapci, který se stal oblíbencem v kulinářské soutěži pro mladé talenty už v 11 letech.

Slabost pro něj měl i hvězdný porotce Gordon Ramsay, který dokonce částkou 1,1 milionu korun alespoň zčásti uhradil výdaje na jeho (bohužel neúspěšnou) léčbu. „Dnes jsme ztratili mistra kuchyně. Bene, byl jsi neuvěřitelně talentovaný kuchař a ještě silnější mladý muž. Tvůj mladý život měl tolik tvrdých zatáček, ale vždy jsi vytrval. Posílám tvé rodině veškerou lásku, truchlím s nimi nad touto obrovskou ztrátou,“ kondoloval Gordon po Benově skonu.

Fotogalerie
12 fotografií