Rodák z Vancouveru Kirby Morrow, který byl ikonou ve světě dabingu především pro animé, tedy japonské animované seriály, zemřel ve věku 47 let. Smutná novinka se poprvé objevila na webové stránce fanoušků seriálu Stargate (v Česku známý pod názvem Hvězdná brána), kde citovala facebookový příspěvek Caseyho Morrowa, Kirbyho mladšího bratra. „Kirby byl požehnaný a talentovaný jedinec, který přinesl radost spoustě lidem. Z vaší lásky a přátelství se velice těšil, žil pro ni, každý den ho živila,“ štkal na sociální síti Casey.

Příčina smrti nebyla prozatím zveřejněna, vzhledem k celosvětové pandemii viru covid-19 se však začalo okamžitě spekulovat, zda mu nebyl osudným právě koronavirus. Jeho rodina to prozatím sice nevyvrátila, ale ani nepotvrdila.

Fanoušci animé po celém světě nyní truchlí a vzdávají Morrowovi pocty. Jeho hlas si mohli milovníci kreslených seriálů zapamatovat například jako Cyclopse v animovaných X-Menech: Evolution, daboval ale také Gokua v Dragon Ball Z, či Colea v LEGO Ninjago. Jeho hlasem rovněž promlouval Miroku v anglickém dabingu animé Inuyasha a především v jeho pokračování, aktuálně vysílaném seriálu Yashahime: Princess Half-Demon, což se stalo jeho zřejmě posledním počinem – společně s LEGO Jurassic World: Legend of Isla Nublar, který je teď v USA vysílán na Nickelodeonu.

VIDEO: Náhlá smrt krásné herečky Kotajné: Srdce ji zradilo ve 49 letech!

Video
délka: 00:35.56

Náhlá smrt krásné herečky Kotajné: Srdce ji zradilo ve 49 letech! Martina Šindelářová, Aleš Brunclík

Na televizních obrazovkách byla Morrowova nejznámější role ve Stargate: Atlantis/ Hvězdná brána: Atlantida, kde ztvárnil postavu kapitána Davea Kleinmana. Jeho hrdina byl i přes minimální prostor natolik populární, že se do děje vrátil v pokračování Stargate, tedy Stargate Universe/ Hvězdná brána: Hluboký vesmír. Tehdy se objevil na palubě lodi U.S.S. George Hammond, pojmenované podle známého seriálového generála. Ještě předtím se minul v prvním Stargate seriálu, tedy SG-1/Hvězdná brána. To ale šlo jenom o malou roličku jaffy. Kromě toho zazářil také v seriálech Supergirl, Dobrý doktor nebo Legion.

Podle toho, co Morrow sám zveřejňoval na svém instagramovém účtu, se rád účastnil takzvaných conů, tedy setkání s fanoušky na festivalech sci-fi a fantasy. Užíval si setkání s fanoušky, dával jim podpisy, a vyprávěl zajímavosti z natáčení. Těm všem jistě bude sympatický Kanaďan velice chybět...

VIDEO: CELÝ ZÁZNAM: Emotivní loučení s Martinem Havelkou (†62): Tajné vzkazy a rozervaná srdce!

Video
délka: 01:24:30.16

CELÝ ZÁZNAM: Emotivní loučení s Martinem Havelkou (†62): Tajné vzkazy a rozervaná srdce! Lukáš Červený

Fotogalerie
20 fotografií