První profesionální focení Josífka Pizingera dopadlo nad očekávání. „Tak tady bylo Josefovi deset dní. Kámošky mě přemluvily, abych mu nechala udělat tyhle fotky a dobře udělaly. Děkuju, prostě čas nevrátíš. Ani minutu...,“ okomentovala neskutečně roztomilé fotky novorozeného synáčka Vendula. 

Zřejmě při ní stáli všichni svatí, protože stačilo o jeden den se opozdit a z fotek by nic nebylo! „Aby tohle vzniklo, tak miminkám nesmí být víc jak deset dní, protože pak už jsou větší, mají faldíky a nejsou tak spavé. Navíc jsme to fotili den před nařízeným nouzovým stavem, takže všechno si sedlo jak hrnec na zadek,“ svěřila se Blesku Pizingerová.

VIDEO: Otevřený rozhovor těhotné Venduly Pizingerové! Kde otěhotněla, a bude to kluk nebo holka?

Video
délka: 19:09.04

Otevřený rozhovor těhotné Venduly Pizingerové! Kde otěhotněla, a bude to kluk nebo holka? Markéta Reinischová, Lukáš Červený, instagram

„Byla jsem v šoku, jak to paní fotografka Monika Váňová s miminky umí, jak je dokáže schoulit, natočit ke světlu, prostě neskutečné. Když to viděly kámošky, co mě přemluvily, tak chtěly hned taky takové fotky, ale bohužel jsou jejich děti už velké,“ dodala se smíchem Pizingerová. 

Fotografka Monika Váňová ve zkratce popsala, jak se k tak krásné práci dostala: „K focení miminek jsem se dostala úplnou náhodou před osmi lety, když jsme nechali naši novorozenou dcerku vyfotit u fotografa, jehož práce s miminkem mě natolik nadchla, že jsem hned věděla, co budu příštích pár let dělat. Koupila jsem si zrcadlovku a naučila se s ní zacházet, posléze jsem začala fotit sousedky, jejich děti, postupně jsem vyfotila pár miminek, jenže jsem se svou prací nebyla spokojená. Chtěla jsem dosáhnout úrovně zahraničních fotografek, a proto jsem absolvovala několik zahraničních fotografických kurzů na na toto téma. Takto jsem se dopracovala až k tomu, co umím dnes a sama nyní na svých kurzech newborn fotografie provázím fotografy na cestě k jejich snu. Miluji svou práci a myslím si, že je to nejkrásnější práce na světě. Vždy, když při focení vidím ty šťastné úsměvy rodičů, vím, že jsem šla správnou cestou.“ 

VIDEO: Vendula Pizingerová má po karanténě jasno: Rozvod, nebo porod?!

Video
délka: 20:31.20

Vendula Pizingerová má po karanténě jasno: Rozvod, nebo porod?! Markéta Reinischová, Lukáš Červený

Fotogalerie
82 fotografií