Vzhledem k tomu, že herec Lukáš Hejlík, známý gurmán a zakladatel Gastromapy, tedy aplikace, v níž si každý může najít ideální podnik, kam zajít na jídlo, si teď jako všichni musí na podobné mlsání nechat zajít chuť. A tak se dal alespoň na vzpomínání. Na instagramu připomněl svým fanouškům svou seriálovou kariéru. 

„První role se jmenovala Blbej Ferda v Četnickejch humoreskách, ale fotku ani strejda Google nenašel,“ žertoval sympatický umělec. Fotku mu o něco později jeho příznivci poslali, a tak Hejlík vysvětlil, jak se k postavě nepříliš bystrého vrátného z šantánu v epizodě Rýhonosec řepný vlastně dostal.

Byl jsem tehdy první rok v angažmá v Městském divadle v Brně. V šatně č. 99 se mnou byl Erik Pardus a ten mi tu roli dohodil,“ popisoval na sociálních sítích Hejlík. Erik Pardus (†54), jehož si diváci zamilovali coby strážmistra Zahálku, mimochodem zemřel v roce 2011, kdy podlehl rakovině plic. První dialog měl Hejlík ovšem s Ivanem Trojanem (55), co v Humoreskách ztvárnil štábního strážmistra Jarého. „Hned na začátku mi řekl, co a jak mám udělat, říct, kde si počkat, co zrychlit. Profík. A rok natáčení? Vůbec netuším, třeba 2005/06,“ tipnul si Hejlík, leč zmýlil se – šlo o rok 2007.

„Moje první role se prolínala seriálem Dobrá čtvrť II na České televizi. Jop, už tady jsem hrál doktora, i když nebyl takovej tydýt, jaký jsem hrál pozdějš,“ pokračoval herec, jemuž byl lékařský plášť svěřen například i v Ordinaci v růžové zahradě 2. Tam si zahrál sukničkářského plastického chirurga Kalinu. Také k Hejlíkovu působení v Dobré čtvrti se váže jedna zajímavost: „Bylo to v roce 2008 a casting jsem udělal s brutálním monclem. A z jednoho natáčení jel pak do Brna na porod Kláry,“ dodal tento dvojnásobný tatínek: Kromě dcery má se svou druhou manželkou Veronikou (37) syna Vojtěcha (4).

VIDEO: Lukáš Hejlík se naučil oblékat díky seriálu! Do té doby byl křupan 

Video
délka: 01:16.03

Lukáš Hejlík se naučil oblékat díky seriálu! Do té doby byl křupan Markéta Reinischova, Petr Soukup

Fotogalerie
39 fotografií