O úmrtí Lynnové krátce informovala její rodina. „S hlubokým žalem oznamujeme, že ve věku 103 let zemřela jedna z nejmilovanějších britských baviček,“ uvedli v prohlášení, příčinu smrti nesdělili.

Lynnová se narodila 20. března 1917 v londýnském předměstí East Ham. Zpěvu se věnovala už jako malá dívka, v jedenácti letech dokonce přerušila školní docházku, aby se jako zpěvačka a tanečnice přidala k putovní revue.

Obrovskou popularitu si vybudovala za druhé světové války, kdy jezdila povzbuzovat britské vojáky. Vypravila se za nimi do Egypta, Indie nebo Barmy. Vysloužila si přezdívku The Forces Sweetheart (miláček vojska). Měla i vlastní pořad na rozhlasové stanici BBC, v němž vyřizovala vzkazy pro vojáky na válečných frontách a zpívala jim písničky na přání.

VIDEO: Vondráčková koupila nemovitost v centru Prahy. Bude se Kuklová vdávat? A druhá šance Robinsona! 

Video
délka: 02:47.28

Vondráčková koupila nemovitost v centru Prahy. Bude se Kuklová vdávat? A druhá šance Robinsona! Blesk TV

Její písně se staly jedním ze symbolů protinacistického odporu a po válce se v Británii žertem říkalo, že Němce neporazil Churchill, ale Vera Lynnová je uzpívala k smrti.

V září 2009, dlouho po ukončení kariéry, se album Lynnové nazvané We’ll Meet Again — The Very Best of Vera Lynn dostalo na první pozici v hitparádě, kde porazilo dokonce slavnou kapelu The Beatles. V 92 letech se tak Lynnová stala nejstarším umělcem, který se dostal do čela britské hitparády.

Právě název její nejznámější písně We’ll Meet Again zmínila ve svém dubnovém proslovu k uklidnění národa zažehnání chmur spojených s koronavirovou pandemií královna Alžběta II.. Na talent a všeobecný optimismus Lynnové v minulosti naráželi také členové kapely Pink Floyd, kteří jí ve svém legendárním albu The Wall věnovali píseň s názvem Vera.

VIDEO: Gottovým zemřela Stella. Rozchod Kamu s přítelem. A Jandovi voda vyplavila penzion!

Video
délka: 02:37.68

Gottovým zemřela Stella. Rozchod Kamu s přítelem. A Jandovi voda vyplavila penzion! Blesk TV

Fotogalerie
31 fotografií