„Tento člověk ztvárnil germofoba dlouho předtím, než se to stalo klíčem k přežití,“ oznámil moderátor Seth MacFarlane v úvodu svého domácího karanténního pořadu a pustil několik ukázek herce Tony Shalhouba ve své nejslavnější roli podivínského detektiva, který se štítí mikrobů, virů, bakterií i lidí.

V humorném sestřihu poslouchá zprávy o koronaviru, obsedantně si myje ruce, nasazuje rukavice na ruce i na nohy, vytahuje čistoskvoucí ovoce z myčky na nádobí a příchozí poštu ohřívá v mikrovlnce.

Skeč jako vystřižený ze seriálu Můj přítel Monk se brzy zvrtl ve zcela novou epizodu, na scéně se objevili i další Monkovi kolegové a společně s vystrašeným detektivem přes videohovor řešili současnou situaci. Na konci skeče se Shalhoub oprostil od role a prozradil, že ač jsme nyní všichni Monkové, on svůj boj s viry prohrál.

„Před měsícem jsme se s manželkou nakazili koronavirem. Bylo to pár opravdu náročných týdnů. Ale uvědomujeme si, že spoustu další lidí má mnohem horší průběh nemoci,“ řekl a za zvuků pánví a hrnců, kterými občané děkují zdravotníkům, poděkoval i on všem v první linii.

Fotogalerie
7 fotografií