Představitelka profesorky Prýtové Miriam Margolyesová (78) si ve videohovoru pro pořad The Last Leg, uváděném na kanálu Channel 4, nedbale pustila pusu na špacír. Na otázku, jak vláda zvládá pandemii, odpověděla velmi negativně a s dovětkem, který nadzvedl Brity z karanténou prosezených gaučů.

„Strašně, samozřejmě strašně. Je to hanba, je to skandál. Je to veřejný skandál. Víte, měla jsem problémy nepřát si, aby Boris Johnson zemřel. Chtěla jsem, aby zemřel,“ šokovala veřejnost včetně moderátora. Záhy se to pokusila překroutit. „Potom jsem si uvědomila, že to na mě vrhne špatné světlo. Nechci být člověk, který si přeje, aby jiní lidé umírali.“ Situaci tím samozřejmě nezachránila a dalším pokračováním pouze přilila olej do ohně.

„Potom jsem chtěla, aby se uzdravil, což se nakonec stalo. Ale neuzdravil se jako lidská bytost. A já bych radši takové uzdravení. Takže jsme ve s*ačkách, doslova,“ dodala Margolyeosvá. Po odvysílání se musela potýkat se značnou kritikou i od věrných fanoušků Harryho Pottera, v jejichž očích jinak oblíbená profesorka bylinkářství výrazně klesla.

Fotogalerie
46 fotografií