Excentrický panovník Mahá Vatčirálongkón (67), jenž nedbá na společenská pravidla, odívá se do rób vskutku netradičních pro vládce a před poddanými se nechává nosit na rukou, vyřešil současnou krizi opět po svém. Místo pomoci své zemi utekl do Německa a s harémem čítajícím 20 milenek se ubytoval v alpském Grand Hotelu Sonnenbichl.

Kromě společnic ho doprovází velmi početné služebnictvo, část z něj však kvůli podezření na onemocnění COVID-19 musela zpátky do Thajska. Čtyřhvězdičkový hotel je jediným ze širokého okolí, který od úřadů dostal povolení k ubytování – thajský král a jeho společníci jsou homogenní skupinou, tudíž nehrozí zavlečení koronaviru dovnitř cizím člověkem.

Podle německého serveru Bild ovšem není jasné, zda Rámu X., jak je Vatčirálongkón nazýván, doprovází i jeho čtyři manželky. Luxusní karanténa v zahraničí se nezamlouvá Thajcům, kteří ho na sociálních sítích tvrdě kritizují a trendují hashtag „Proč potřebujeme krále?“, přestože si za urážku krále koledují o trest odnětí svobody až na 15 let.

Thajsko zavedlo nouzový stav 26. března. Potvrzených nákaz je téměř 1400, 7 lidí nemoci podlehlo.

VIDEO: Thajský král Mahá Vatčirálongkón v dámském nátělníku

EMBED_OFF

Fotogalerie
28 fotografií