Když se v roce 2005 ucházel o první roli agenta 007 pro film Casino Royale, byl blonďatý a bylo mu 37. Teď mu je 52 a má šediny. Právě zub času a fyzická náročnost jsou hlavním důvodem, proč Daniel Craig s rolí Jamese Bonda definitivně končí – ještě jednou ho takto diváci uvidí na podzim ve snímku Není čas zemřít.

Nezotaví se

Za 15 let v roli agenta Jejího Veličenstva Craig utrpěl hned několik zranění: přišel o dva zuby, poranil si chrupavku v pravém rameni, zpřetrhal svaly v lýtkách, zlomil si kotník... „Někdy jsem to přeháněl. Teď už nejde o zotavení, protože víte, že se úplně zotavit nemůžete. Vadilo mi už jen pomyšlení na to, že bych to měl podstoupit znova,“ popisuje britský herec úskalí role. „Po posledním filmu jsem se cítil na dně. Proto trvalo pět let, než jsme natočili další,“ dodává.

Bond není vše

Herec také tvrdí, že kvůli roli přehodnotil žebříček priorit. „Když hrajete, svět kolem by měl částečně přestat existovat. Jenže to se pomalu přestávalo dít. Nevím, čím to bylo, možná věkem. Pochopil jsem, že jsou důležitější věci. Třeba mít další dítě,“ šokuje. S herečkou Rachel Weiszovou (50) se jim přitom miminko narodilo teprve předloni, navíc Craig má ještě dceru Ellu (28).

Fotogalerie
21 fotografií