Před lety ji postihla rakovina prsu, ale po vyléčení se nemoc vrátila a před rokem bohužel ještě jednou. Následovala další rána v podobě ztráty kamaráda Lukea Perryho (†52) alias Dylana ze seriálu, který je oba dva proslavil. „Proč jsem to nebyla já? Bylo to pro mě tak divné, že mi to diagnostikovali a pak někdo, kdo byl zdánlivě zdravý, odešel první,“ říkala si prý Shannen v té době a se šokem bojovala tím, že se vrátila do nedávného pokračování Beverly Hills, aby tak uctila Lukeovu památku.

„Mohli jsme mluvit o Lukeovi, pozitivně, a zavzpomínat na spoustu skvělých chvil,“ prozradila nyní v Good Morning America herečka, která ale s herectvím ještě neskončila a doufá, že tak inspiruje veřejnost, aby změnila pohled na onkologické pacienty. „Teď pracuju tak 16 hodin denně, takže jsem chtěla, aby si lidi říkali: ‚Panebože, ona může pracovat.‘ Takže i ostatní lidé ve čtvrtém stadiu rakoviny mohou pracovat. Náš život nekončí v momentě, kdy slyšíme tu diagnózu. Pořád máme ještě na světě co dělat a prožít.“ 

V těžkých chvílích jí pomáhá také citát, kterým se řídí: „Zemřete jen jednou, ale žijete každý den.“ Ten ostatně sdílela i na instagramu. Oporou jsou jí též nejbližší - a právě na ně prý také myslela nejvíc, když jí lékaři sdělili krutý ortel. „Jsem ve čtvrtém stadiu, moje rakovina se vrátila. Řekla bych, že moje první myšlenka byla vždycky obava, jak to řeknu mámě a manželovi,“ přiznala s pláčem Dohertyová.

Ta tak zatím víc myslí na ostatní a právě při zmínce o milované rodině se vždy v rozhovoru neudržela a rozplakala se. „Cítím se jako zkamenělá, vyděšená k smrti. Mám opravdu strach. Moje máma je až neuvěřitelně silná lidská bytost. Ale o svého manžela si dělám starosti,“ propukla opět v pláč a musela si oči otírat kapesníčkem.

Proč ale s pravdou ven vyšla právě nyní, téměř rok od děsivé diagnózy? „Stejně by se na to přišlo, za pár dní či týdnů,“ odtajnila seriálová Brenda, která se v současnosti soudí s pojišťovací společností ohledně náhrady škody za poškození hereččina domu při rozsáhlých požárech Woolsey, které řádily v Los Angeles v roce 2018. Právě v soudním přelíčení tak přijde na přetřes i její zdravotní dokumentace a veřejnost by se tak vše dozvěděla. „Raději bych, aby to lidé slyšeli ode mě. Nechci, aby to někdo překroutil. Nechtěla jsem, aby to zaznělo ze soudního dokumentu, ale aby to bylo skutečné a autentické,“ svěřila se se svými plány brunetka.

Ta touží před smrtí ještě vykonat něco podstatného a právě kvůli tomu se prý žene před soud. „Chci mít na něco vliv, což můžu udělat tou žalobou a říct tak: Čeho je moc, toho je příliš! Velké korporace neustále šlapou po malých a obyčejných lidech, což není fér,“ dodala v Good Morning show představitelka Prue ze seriálu Čarodějky, která doufá, že si ji tak díky tomu budou lidé pamatovat i po její smrti.

VIDEO: Shannen Dohertyová už dříve mluvila o průběhu nemoci

Video
délka: 03:02.65

Shannen Doherty mluví o své nemoci Youtube.com

Fotogalerie
90 fotografií

Více o nemoci Shannen Doherty čtěte ZDE