Osmadvacetiletý zpěvák Ed Sheeran (celým jménem Edward Christopher Sheeran) je zpěvák, skladatel a textař z Velké Británie. Jeho hity 'The A Team', 'Shape Of You', 'Thinking Out Loud' nebo 'Sing' mu vynesly spoustu hudebních ocenění, a také jednu z nejsilnějších fanouškovských základen. 

Ed byl vychováván v přísné katolické rodině. Od čtyř let zpíval v kostelním sboru, v raném věku se naučil hrát na kytaru a začal skládat písničky. V roce 2011 vydal v Londýně, kam se kvůli kariéře přestěhoval, svou první desku s názvem '+', která mu přinesla celosvětový úspěch. Od té doby se mu podařilo prodat přes 130 milionů alb, natočit dvacet videoklipů, a dokonce si i zahrát ve filmu. 

V roce 2016 si střihl roli v třetím pokračování filmu o smolařce Bridget Jonesové. A o rok později si zahrál v nejúspěšnějším seriálu posledních let Hra o trůny. Ed se objevil v prvním dílu sedmé série s názvem Dračí kámen, za svůj výkon ale obdržel tolik kritiky, že si na chvíli dokonce smazal svůj účet na twitteru.

Během let se stal jedním z nejrespektovanějších britských umělců, protože si své písničky skládá sám a dokáže se i mainstreamově prosadit. Jeho nejznámější singl Shape Of You na youtube už vidělo více jak neuvěřitelných čtyři miliardy lidí. 

VIDEO: Ed Sheeran - Shape Of You

I přesto, že Ed rozhodně není na první pohled žádný krasavec, na jeho charizma a talent se lepí fanynky jako vosy na med. Během své kariéry byl spojován s kráskami jako Nicole Scherzingerová (40) nebo třeba Ellie Gouldingová (32) a velký kamarád je i s Taylor Swiftovou (29). Jeho srdce teď ale patří pouze jeho přítelkyni z dětství Cherry Seabornové, kterou si před Vánocemi v tichosti vzal za manželku. 

Sheeran patří mezi skvělé skladatele, kteří se nebojí nabídnout písničky ostatním umělcům. Během své kariéry napsal hity třeba pro britskou chlapeckou kapelu One Direction, pro Justina Biebera (25), Robbieho Williamse (45) nebo třeba pro umělce The Weeknd (29). Za své úspěchy dokonce od královny před dvěma lety obdržel Ed britský řád impéria.

V Praze vystoupí Ed Sheeran v rámci svého evropského turné Divide 2019 7. a 8. července.

Fotogalerie
78 fotografií