Americký filmový průmysl ročně vyprodukuje nespočet filmů. A ty nejlepší z nich se musí náležitě ocenit. Letos ovládl udílení cen Zlatý Glóbus muzikálový film La La Land s Emmou Stone a Ryanem Goslingem v hlavních rolích.

Dorazily ale také další hvězdy. Zoe Saladana předvedla svoji dokonalou postavu v bílé róbě, Reese Witherspoon dokázala, že opravdu vůbec nestárne, a herečka Blake Lively se na červený koberec postavila se svým manželem Ryanem Reynoldsem, se kterým má dvě krásné děti.

Celý večer si už tradičně užila po svém temperamentní herečka Sofia Vergara, která laškovala se svojí kolegyní Priankou Choprou, herec Ryan Reynolds v průběhu večera dostal u stolu pusu od svého kolegy a slavnostní večer také spojil tři veliké kamarádky, které se dlouho neviděly, Sarah Jessicu Parker, Nicol Kidman a Reese Witherspoon. Carrie ze Sexu ve městě oblékla krásné světlé šaty, její make-up ale už tak slavný nebyl. Oči měla černé jako kominík.

Na červeném koberci potom proběhlo další líbání, ve kterém figurovala herečka Amanda Peet známá z filmů Můj soused zabiják a herečka Sarah Paulson. Na slavnostní večer přišel také herec Colin Farrel, který vedle sebe neměl žádnou sexy kočičku, ale svoji maminku.

Celý večer završila herečka Meryl Streep, která se při své děkovné řeči na pódiu rozohnila a navezla se nového prezidenta USA Donalda Trumpa. Tvrdě zkritizovala jeho názory a politiku, kterou chce ve Státech zavést. „My všichni jsme odněkud. Někdo z Afriky, Evropy nebo Asie. Ale pokud tyto lidi vykopneme, nezůstane nám nic. Žádné umění. Zbyde nám jenom sedět doma a koukat v televizi na fotbal. A to žádné umění není,“ zvolala Streep a publikum se rozburácelo v potlesk. 

Fotogalerie
60 fotografií