Streepová na Zlatých glóbech „sjela“ Trumpa. Ten jí obratem vrátil úder

Autor: Alexandr Božilov - 
9. ledna 2017
11:45

Amerika žije slovní přestřelkou mezi herečkou Meryl Streepovou a Donaldem Trumpem. Známá herečka kritizovala nastupujícího prezidenta při svém děkovném projevu na udílení cen Zlatý glóbus. Budoucí prezident ale vrátil úder téměř okamžitě a trojnásobnou držitelku Oscara nazval „milovnicí Hillary“.

Meryl Streepová, která už získala rekordních 30 nominací na prestižní Zlatý glóbus, převzala na slavnostním večeru ocenění za celoživotní dílo. Během své děkovné řeči pak stejně jako někteří další ocenění kritizovala Donalda Trumpa. Zvláště jeden okamžik prý nemůže zapomenout.

Video Meryl Streepová kritizuje Donalda Trumpa na předávání cen Zlatý glóbus - Reuters

„Byl to ten moment, kdy osoba ucházející se o nejvíce respektované křeslo v naší zemi napodobuje postiženého reportéra – někoho, kdo se mu nemůže rovnat, co se týče výsadního postavení, moci ani schopností bránit se. Zlomilo mi to srdce a stále to nemohu dostat ven z hlavy, protože to nebyl film, ale reálný život,“ uvedla během své děkovné řeči Streepová a požádala tisk, aby „udržel Trumpa zodpovědným“.

Dotčený Trump reagoval o pár hodin později. Pro deník New York Times uvedl, že „není překvapený z kritiky liberálů od filmu“ a popřel, že by dotyčného reportéra měl v úmyslu zesměšnit. „A vzpomeňte si, že Meryl Streepová podporovala Hillary Clintonovou na nominačním sjezdu Demokratické strany,“ připomněl nastupující americký prezident.

Meryl Streepová na nominačním sjezdu demokratů ve FiladelfiiMeryl Streepová na nominačním sjezdu demokratů ve Filadelfii | Reuters

Na Twitteru ji pak označil za jednu z nepřeceňovanějších hereček.

Kritika Streepové se týkala kontroverzního okamžiku z listopadu 2015. Donald Trump se tehdy dostal pod ostrou kritiku poté, co napodoboval postižení reportéra Serge Kovaleskiho z deníku New York Times. Ten trpí artrogrypózou neboli vrozenou kloubní ztuhlostí.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

MILLLIS ( 13. února 2017 09:41 )

To mas ale dost hustej smysl pro humor... bylo by nejlepsi, kdyby ses tim smichem zadusil a byl by pokoj...

MILLLIS ( 13. února 2017 09:37 )

Vsechno, co ten oranzovy pan vypusti z ust, je opravdu perla....

rentierskej ( 16. ledna 2017 09:30 )

invalida, který je tělesně postižený, (ale má zdravý mozek), se obvykle takovým fórečkům jen zasměje. např. kamarád, který už od dětství nemá nohu, skoro pravidelně "nadává," že mu zase někdo ukradl botu..., a nebo, že si jde zaběhat, (dávno už jezdí jen na vozíku). chápej správně: nemá smysl "se brát" tak vážně a ani ty plky od politiků. (nakonec: POUHÉ ŘEČI JEŠTĚ NIKOHO NEZABILY, že)?

lillyli ( 10. ledna 2017 14:31 )

Víte, já myslím, že Streep je velmi dobrá herečka a taky velmi velmi hloupá ženská. Takových "umělců" je všude plno. Mají talent, ale postrádají rozum. Nikdo není dokonalý.

krupan10 ( 10. ledna 2017 06:28 )

to jste trefil, Dusilka je smažka

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud