V posledním kole diváci kvůli karanténám přišli o výkony hned několika soutěžících. Stopku dostali hudebník Mirai Navrátil a herečka Simona Babčáková, stejně jako tanečníci Dominik Vodička (partner Terezy Černochové), Michal Necpál (partner Andrey Sestini Hlaváčkové) a Robin Ondráček(partner Mariky Šoposké). Karanténa už je ale u konce a od neděle mohou všichni opět trénovat tak, jak jsou zvyklí. 

Neočkovaný Navrátil

Mirai Navrátil je z toho pochopitelně nadšený. Zákaz tančit nesl poměrně těžce –obzvlášť proto, že byl podle svých slov naprosto zdravý a na covid-19 má v těle stále silné protilátky. 

„Chodí mi ‚různé‘ zprávy, tak se k tomu vyjádřím,“ napsal na svůj instagram. „Antivax teorii určitě nejedu. Já osobně jsem prodělal těžký covid v době, kdy vakcína nebyla dostupná, a dodnes mám x následků, které se snažím vyřešit,“ vysvětlil svoji situaci. 

„Průběžně chodím na kontrolu protilátek, které zatím mám. Doktor imunolog mi doporučil počkat, než mi hladina protilátek klesne. Naše legislativa bohužel hladinu protilátek neuznává, ale to pro mě není důvodem měnit postoje. Má-li k tomu člověk pádné argumenty, rozumím oběma táborům. Svět není černobílý. Naštěstí. A černobílá pravidla v něm někdy generují srandovní situace,“ uvedl hudebník, který se kvůli nařízením dostal do nezáviděníhodné pozice.

Fanoušky pak oslovil i o sobotním večeru, kdy v lázni na balkoně svěřil, že už se nemůže dočkat dalšího tance. Postěžoval si ale, že to teď pro něj, stejně jako pro Simonu Babčákovou, bude pěkně náročné. Za jeden večer totiž budou muset získat tolik hlasů, jako jiní soutěžící za dva. V pondělí se pak pochlubil alespoň záznamem z tréninku, na kterém s Lenkou Norou Návorkovou tančí jako krotitelé duchů.

Babčáková vylezla z rakve

Simona Babčáková zareagovala na nepříjemnou situaci s humorem sobě vlastním. Spolu se svým tanečníkem Martinem Prágrem natočili krátké video, ve kterém ji Prágr zavírá do rakve, kterou plánovali použít ve svém vystoupení. Symbolicky tak partnerku uzavřel „do karantény“. 

„Poté, co jsem se dozvěděla, že nemohu v sobotu tančit, ani přes týden trénovat. Po tom minulém týdnu v horečkách a kašli jsem spontánně zareagovala takto,“ vzkázala Babčáková divákům přes sociální sítě.

V neděli si pak přichystali vtipné pokračování. „Jupí... Simča vylezla dnes z karantény. Oslavili jsme to ve velkém stylu! Máme co dohánět po té čtrnáctidenní pauze. Tak jdeme makat. No a co si budeme povídat, teď to bude i hodně o vás, zda nás podpoříte. Takže, kdo fandí těmto bláznům tak posílejte SMS,“ prosil Prágr na svém instagramu, kde klip zveřejnil. 

Na něm pouští Babčákovou z rakve opět na svobodu a společně oslavují s dětským šampaňským a balónky. Je jasné, že situace páru teď vůbec nebude jednoduchá a oba čeká hodně práce.

V den přenosu, kterého se nemohla zúčastnit, pak Babčáková natočila pro fanoušky video, na kterém soutěžní pořad v halloweenském kostýmu s napětím sleduje. Pochlubila se přitom likérem a sladkostmi, stejně jako společností jejích „imaginárních přátel“, tedy plyšáků. „Jsem s vámi,“ vzkázala tehdy.

Černochová a Vodička

Fanouškům se ozval i taneční partner Terezy Černochové, Dominik Vodička. „Když jsem včera nemohl být, tak tady aspoň poslední video ze společného tréninku s Terezou. Třeba si ho ještě na přenosu zatancujem!  Budeme moc rádi za podporu přes SMS,“ vzkázal divákům a sdílel video ze zkoušky.

A fanoušci měli jen slova chvály. „Jednoznačně nejlepší choreo sobotního večera... Mít ten poslední týden spolu na finální trénink, viděli bychom tu desítku, tím jsem si jistá,“ pochválila jejich výkon jedna fanynka. „To se mi líbilo víc než včera ve StarDance. Ale to bude tím, že Terezka byla bez Tebe taková nejistá a smutná,“ hodnotila další. 

VIDEO: 11. řada StarDance!

Video
délka: 01:00.04

11. řada StarDance showreel 

Fotogalerie
101 fotografií