Osm soutěžních párů během čtvrtého tanečního večera předvedlo dychtivým fanouškům a příznivcům StarDance rumbu, sambu a waltz. Moondance Orchestra Martina Kumžáka (52) doprovodil tanečníky, co předvedli nevídaná taneční vystoupení, hravé kostýmy a atraktivní rekvizity na speciálně upravené scéně, melodiemi a hity ze slavných pohádek, jako byl například Lví král, Na vlásku či čeští Tři bratři. Kouzelnou a bezesporu pohádkovou atmosféru večera umocnilo také mimořádné baletní číslo, které soutěž zahájilo.

Nejlépe hodnoceným párem byl podle poroty waltz bývalé biatlonistky Gabriely Koukalové (3O) a Martina Prágra na ústřední píseň z animované disneyovky Princ egyptský. Dostala krásných 37 bodů. Podle obvykle drsného kritika Zdeňka Chlopčíka (62) šlo o jeden z nejlepších tanců. „Byl to moc krásný waltz, byla jste něžná a moc jste si užívala," pěl na rusovlasou někdejší sportovkyni ódy. Nebyl by to však on, aby nenašel něco, s čím byl nespokojený: „Ke konci jste trochu ztrácela sílu a vyhazovalo vám to kotník,“ rýpnul si. Zato Jan Tománek (48), nováček v porotě StarDance, byl nadšený. „Mám husí kůži po celém těle,“ přiznal Tománek, který ji předchozí večery hojně kritizoval. A dal jí desítku. Tatiana Drexlerová (56) jí však odmítla dát plný počet bodů kvůli rytmickým chybám.

Na poslední příčce se umístily páry tři, které shodně získaly 23 bodů. Miroslav Hanuš (56) s Adrianou Maškovou si zvolili sice veselou písničku z filmu Madagaskar a energie z nich na parketu přímo sálala (Zdeněk Chlopčík přirovnal energického herce k dieselovému motoru), tanec však porotu nepřesvědčil. „Číslo bylo hezký, ale nemůžu hodnotit sambu, protože to nebyla samba,“ podotkl trefně bavič Richard Genzer (52), další nová tvář v porotě. Čtyři drsné porotce neoslovila ani spisovatelka Radka Třeštíková (38) s Tomášem Vořechovským, co si vybrali písničku z české pohádky Tři bratři. „Předvedeme vášnivou rumbu. Ale jen přiměřeně vášnivou, protože bude v publiku manžel,“ chichotala se v medailonku autorka knih Veselí nebo Bábovky. Na parketu došlo sice na mnoho tanečních prvků, nechyběl ani takzvaný „pád důvěry“, ale zřejmě to nestačilo.

A stejně tak nebyl ceněný zpěvák Xindl X (40), tedy Ondřej Ládek alias Xindl X a Markéta Dostálová. Písničkář po bolestech zad, kvůli kterým musel dokonce do nemocnice na kapačky, doufal, že to rozhýbe. „Anebo mě to dodělá,“ usmíval se pod vousy. Jejich hravý taneček na píseň z animáku Malá mořská víla ovšem porotu nenadchl. Podle Chlopčíka to byla dokonce samba, jakou ještě nikdy neviděl. A nemyslel to v dobrém slova smyslu. „Ale snaha tam byla,“ zdůraznil. Tatiana Drexlerová přitom byla s jeho výkonem spokojená. „Já si na vás pomalu zvykám. Vy jste výborný v rytmu, vaše kroky jsou vždycky přesně do hudby. Myslím si, že to byl váš nejlepší tanec,“ oznámila Ládkovi. Diváci s ní však podle všeho nesouhlasili, jelikož ho nekompromisně poslali domů.

V soutěži tedy dále pokračují kromě výše zmiňované Koukalové, Třeštíkové a Hanuše už jen rybář a dobrodruh Jakub Vágner (37) a Michaela Nováková, herečka Veronika Khek Kubařová (32) a Dominik Vodička, herec Matouš Ruml (34) a Natálie Otáhalová a youtuber Karel Kovář alias Kovy (23) a Veronika Lišková. Soutěžící i příznivce tohoto pořadu čeká v příštím kole quick step a jive.

VIDEO: Miroslav Hanuš z Ulice: Žena a dcery mě poslaly na smrt

Video
délka: 02:58.00

Miroslav Hanuš z Ulice: Žena a dcery mě poslaly na smrt. Adam Balažovič/BPŽ

Fotogalerie
126 fotografií