V pátek měl Artur vysvědčení a je už čas se postarat, aby jeho prázdniny nebyly plonkové. A Artur je má oproti minulému létu úplně volné. Studenti, kteří teď dokončili druhý ročník střední První soukromé hotelové školy v Praze v létě praxi v hotelu nebo v restauraci nemají. „Naši studenti mají praxi pouze po skončení prvního ročníku a potom třetího. A to ji mohou vykonávat už třeba i tři měsíce v cizině,“ uvedla ředitelka školy Bronislava Svobodová s tím, že do ciziny student může ale až v 18 letech. A plnoletý bude mladý Štaidl na podzim, takže za rok hurá na zkušenou za kopečky. Do té doby má zákaz!

Pojede k moři…

„V cizině si studenti praxi většinou shání sami. Záleží také na tom, jakou řečí vládnou. Většinou je to Německo, letos jsme měli i Španělsko,“ pokračovala ředitelka s tím, že na Arturově škole je intenzívní výuka angličtiny, němčiny, angličtiny a ruštiny.

Letos se „Artur bez praxe“ tedy určitě vydá na nějaký tábor a už teď jeho otec plánuje dovolenou u moře. Na tu každý rok bere Artura, přítelkyni Michaelu a často i oba své syny, kteří si s Arturem velmi rozumí. Loni byl Artur v Řecku a to zrovna v době „únosu Ivety“ Macurou do Itálie. Maminku si tedy ani před rokem v létě vůbec neužil, protože potom následovala Ivetina hospitalizace v Bohnicích.

Letos to ale budou úplně první prázdniny bez mámy a ty se mu teď táta Láďa určitě snaží udělat hezké. „Kam pojedou, nevím, Láďa už o tom usilovně přemýšlí. Určitě to ale nebude nějaká vzdálená destinace. Je po operaci zad a tak už nějaký ten rok jsou pro něho Maledivy a podobně tabu. Deset hodin a víc by sedět nevydržel, navíc musí mít natažené nohy,“ dozvěděl se Blesk od Štaidlova dobrého známého.

Kuchařem být nechce!

Artur sice studuje hotelovou školu, kde loni na praxi loupal v kuchyni brambory, myl nádobí, vařil a číšnikařil. Nicméně, jak tvrdí jeho otec: „Kuchařem být nechce!“ Momentálně hovoří plynně anglicky a německy a čeká ho slibná kariéra manažera hoteliérství. A jestli bude pokračovat na vysoké škole? „To je jen a jen na něm. Já své děti nikdy do ničeho nenutil a nutit nebudu,“ prohlásil Štaidl.