Společné prohlášení vydal syn zesnulé zpěvačky Artur Štaidl, její matka Svatava a sourozenci Lumír a Ivana Bartošovi.   

"Pan Rychtář rozhodl o uspořádání dožínek pro bulvární média, v nichž chce hrát hlavní roli on. Takové rozloučení s milovanou osobou by však bylo pro její nejbližší natolik traumatizující a nedůstojné, že se ho nezúčastní. Podaří-li se zabránit panu Rychtářovi v jeho odhodlání nevydat rodině ostatky zemřelé, budou bez účasti médií uloženy do rodinného hrobu v kruhu nejbližších příbuzných," napsali v prohlášení. 

Osmačtyřicetiletá Bartošová svůj život ukončila 29. dubna skokem pod vlak. Někdejší trojnásobná zlatá slavice se v posledních letech potýkala se závislostí na alkoholu a lécích a pokoušela se navázat na svou úspěšnou kariéru. Její osud plnil stránky českého bulváru a děje se tak i po její smrti. Spekuluje se o podílu Rychtáře na tragédii.

Rychtář chce uspořádat veřejný pohřeb v pražském strašnickém krematoriu. Datum zatím neoznámil. Většina zástupců české popové scény se ve sporu postavila za příbuzné Bartošové a veřejného rozloučení se odmítají zúčastnit.
Bartošová se poprvé provdala v roce 2008 za herce a producenta Jiřího Pomeje, loni si vzala podnikatele Josefa Rychtáře.

Video
délka: 00:46.03

Poselství Ladislava Štaidla: Jak Artur prožívá nejhorší chvíle života! David Turek, hudba: freemusicarchive.org (“Don't Close Your Eyes (Instrumental)” (by Josh Woodward))