Zatímco Prima komediálně-romantickým snímkem Bajkeři, který vznikl v roce 2017 a od té doby se na našich obrazovkách již několikrát objevil, moc nebodovala (však si ho také pustilo jenom 261 tisíc lidí), seriály Odznak Vysočina na Nově a Volha na ČT1 se oba umístili na špici nedělní sledovanosti. V takzvaném prime time, tedy v hlavním vysílacím čase, se na ně koukalo na více než milionu televizorů. Přesto se však na vrchní příčce umístila novinková Volha. Tu si totiž pustilo dobrých 1 milion a 267 tisíc diváků, zatímco na detektivku se dívalo 1 milion a 150 tisíc lidí.

Zda si prvenství i 117 diváků navíc udrží tento seriál z atraktivního prostředí normalizační televize, kde začne pracovat (a později i udávat) šikovný podvodníček Standa Pekárek v podání Kryštofa Hádka (41), i do dalšího týdne, to se musíme nechat překvapit. Reakce, co již zahltily internety, jsou totiž různé. Zatímco u některých příznivců seriálové zábavy Volha bodovala, jiné zklamala. Všichni se však shodují na jedné věci – že je hlavní hrdina přímo ukázkovým, šovinistickým antihrdinou, kterému i přes hercovo charisma prostě nelze držet palce.

Video
délka: 04:05.80
Video se připravuje ...

Kryštof Hádek poodhalil zákulisí natáčení nového dobového seriálu. Videohub

„ČT opět nezklamala, dobové seriály umí,“ pochvalují si diváci na facebookové stránce České televize, kde se vyzdvihuje jak bohatá výprava a propracovanost každé scény, tak i herecké výkony – kromě Hádka i třeba Kláry Melíškové (51) v roli jeho nesnesitelné matky. Někteří diváci si ovšem nebyli jisti, zda nesledují náhodou parodii – vykreslení těžkého období v naší zemi se jim zdálo příliš přitažené za vlasy. „Jsem ročník 71, takže trochu pamatuju, ale tohle mně spíš přišlo jako groteska,“ podivovali se někteří. Další ale namítali, že „ty reálie jsou přesné, z té doby mrazí“.

Nejspíš je tedy na posouzení každého jednotlivce, aby si Volhu přebral po svém. Převažují ale názory, že si další díly rozhodně nenechají ujít. V dalších epizodách pětidílné série totiž Pekárek začne plně spolupracovat s StB, získá vysněný vůz i práci v redakci humoru a lidové zábavy a pořádně zkomplikuje život nejedné postavě, která nám byla v prvním díle představena – například rázné režisérce Válové, kterou si zahrála Aňa Geislerová (46) či producentovi s tváří Tomáše Jeřábka (48). A třeba se mu splní i jeho velký sen – vézt samotného „Goťáka“, tedy zpěváka Karla Gotta (†80)...

Fotogalerie
116 fotografií