Kdo by si nepamatoval na bouřlivý start seriálu Slunečná? Během jednoho jediného večera bylo všechno jinak - Ordinace v růžové zahradě, jinak televizní hit, spadla z piedestalu a již se na něj nedokázala vrátit. Nakonec ji vedení TV Nova stáhlo na placenou platformu Voyo. A neméně úspěšný je i další produkt FTV Primy, tedy ZOO. Každý díl si nenechá ujít kolem milionu televizních diváků.

Díky tomu byla ZOO vždy na špici žebříčku sledovanosti. Jenže to se v posledních dnech změnilo. Začalo to už v úterý, kdy si ZOO sice pustilo na 1 milion a 38 tisíc lidí, Cestě na Hrad na Nově ale dalo přednost 1 milion a 103 tisíc lidí. Rozhovor s prezidentským kandidátem Petrem Pavlem (61) měl ale „pouze“ o 65 tisíc diváků více nežli seriál - dá se tedy říct, že to bylo relativně vyrovnané.

Video
délka: 00:26.60
Video se připravuje ...

Novou posilou v ZOO je oblíbený zpěvák Tomáš Klus FTV Prima

Jenže poslední debata budoucích prezidentů? Ta mezi českými televizními diváky zarezonovala ještě více. Duel Pavla s druhým kandidátem, Andrejem Babišem (68), se i tentokrát stal nejsledovanějším pořadem čtvrtečního večera a také celého dne. Cestu na Hrad, závěrečnou televizní debatu mužů, z nichž jeden bude hlavou našeho státu, si tentokrát na Nově pustilo 1 milion a 472 tisíc lidí starších 15 let.

ZOO se opět umístila až na druhé pozici, s 948 tisíci diváků. Přestože pro seriál je to standard, jasně to vypovídá o tom, že dobrých 524 tisíc lidí, tedy více než půl milionu, se aktivně zajímá o politické dění v této zemi. Možná poslední debata před dnešními a zítřejšími volbami ještě ovlivnila jejich výběr toho vhodného kandidáta, jenž nám po několik dalších let bude „velet“ z Hradu.

Fotogalerie
58 fotografií