Čtvrtek 7. prosince 2023
Svátek slaví Ambrož / Benjamín, zítra Květoslava
Zataženo, déšť se sněhem 1°C

Moravskoslezské Prostřeno! plné zvratů: Svérázný TikToker a taktik, co jde přes mrtvoly, u jednoho stolu!

/
 • V týdnu od 17. října se bude prostírat v Moravskoslezském kraji.
  17. října 2022 ● 05:00

  V příštím týdnu se prostírat bude v Moravskoslezském kraji. A bude to pořádná divočina. O 60 tisíc a další tisíce v divácké volbě utkají samí muži, mezi kterými bude tentokrát jeden recesista a jeden muž, co si svou účastí ve hře dává „repete“ - a pro výhru si půjde, jak se říká, přes mrtvoly...

  U stolů a plných talířů se tentokráte sejdou účastníci z Moravskoslezského kraje. Jak výhradně mužské sestavě půjde její snažení od ruky, komu se zadaří, kdo se bude snažit oslnit neuvěřitelnými recepty a kdo se bude snažit o reparát – s ohledem na výsledek svého minulého účinkování? Je tu ale i další otázka: jak celým týdnem zamíchá úkol týdne, kterým je tentokrát příprava jahod? Kdo se chce vytáhnout svým kulinářským umem, a kdo bere účast v reality show jako vtip?

 • 1.

  Pondělí - Libor

  Prvním soutěžícím je Libor (27), jenž je už na první pohled zvláštní a výraznou postavičkou. Libor tvrdí, že pracuje jako profesionální voják, ale také by se chtěl stát hvězdou sociálních sítí, a proto se vlastně do Prostřeno! přihlásil. S notnou dávkou originality přistupuje i ke svému účinkování. Menu sestavil spíš tak, aby šokovalo, než aby chutnalo. Jako předkrm připraví smažené nožičky na banánovém špízu, jako polévku mokrý sen s medvědem, jako hlavní chod slibuje jitrnici, jakou svět neviděl, a na závěr bude podávat odvahu se šťastným koncem.

 • 2.

  Pondělí - Libor

  Šokovat se Liborovi rozhodně podaří. Hostům přistanou na talíři červi, gumoví medvídci nebo také nic, jelikož inspiraci u hlavního chodu Libor zřejmě hledal v pohádce Obušku, z pytle ven!. A  dezert? Odvahou se šťastným koncem je myšlený piškot s paštikou a šlehačkou, což ochutnají skutečně jenom ti odvážní. Jak budou pánové reagovat na svérázného TikTokera? Docela jeho humor ustojí, i když od stolu budou odcházet hladoví… Najde se vůbec někdo, kdo Liborovi bizarní kombinace vytkne?

  Video
  délka: 01:24.00
  Video se připravuje ...

  Pondělní Prostřeno!: Svéráz Libor FTV Prima

 • 3.

  Úterý - Aleš

  Úterní soutěžní menu nachystá řidič kamionu Aleš (42). V Prostřeno! zkouší své štěstí už podruhé. Když vařil poprvé, bylo to za jiných okolností a v jiné kuchyni. Teď žije sám a věří si, že se ve vaření zdokonalil. Jenže ne všechno vyjde tak, jak si plánoval – například se mu připálí cibulka, takže si bude muset dát druhé kolo. Anebo ochudí šťouchačky o restovanou cibulku. A bude to jediný karambol, který ho během jeho „reparátu“ potká? Aleš se rozhodne, že o svém prvním působení v pořadu raději před ostatními pomlčí…

 • 4.

  Úterý - Aleš

  Aleš chystá plněnou broskev s kuřecím salátem, opečený toustík, hovězí vývar s játrovou zavářkou, domácí nudle, pečené hovězí, šťouchaný brambor, zeleninový salát a kakaovou buchtu s domácí marmeládou. Aleš si myslí, že je pohodář a jen tak ho něco nerozhodí. Ale Liborovi se to podaří. Když k němu dorazí na večeři, bude u stolu ohrnovat nos a moc toho nepojí. Ani třeba polévku. Ta přitom bude u Aleše chutnat skoro všem, jen Liborovi ne. Prý byl na obědě a tudíž je přecpaný... Věří někdo jeho výmluvám?

  Video
  délka: 00:58.44
  Video se připravuje ...

  Úterní Prostřeno!: Jenom ochutnávka FTV Prima

 • 5.

  Středa - Karel

  Ve středu předvede, co u plotny dovede, strojník Karel (30). Do pořadu se přihlásil sám, protože si dal slib, že bude po třicítce překonávat své hranice – nebaví ho stát na jednom místě. Rád vaří pro ostatní lidi a svou účast bere jako další životní zkušenost. Věří v moderní kuchyni, takže pro své hosty připraví salát s kozím sýrem a jahodami, dýňovou polévku, marinované kuřecí plátky, brambory se slaninou a cibulkou v alobalu, italský salátek a tiramisu na konec. Karel ví přesně, co dělá, a není pochyb, že se v kuchyni umí otáčet. Vše chystá vymazlené do posledního detailu.

 • 6.

  Středa - Karel

  Karel bude zvědavý, s jakou náladou k němu dnes dorazí Libor. A bude vůbec něco jíst, anebo bude mít ke všemu milion poznámek? Karel je připraven si to s Liborem vyříkat, pokud by dělal problémy. Rozhodně si nechce nechat pokazit celý večer. Jenže jak se zdá, u stolu se mu sejde parta rýpalů. Aleš začíná vystrkovat růžky, výčet jídel, která nejí, se zvětšuje. Nemá rád kávu, takže ji v dezertu moc nechce, a další problém je, že se pánové bojí jedlých květů a kozího sýra. Kdo ho nakonec nedá? Nepřekvapí Libor. Nechutná mu, nevoní… vlastně nejen sýr, ale tak nějak všechno.

  Video
  délka: 01:32.36
  Video se připravuje ...

  Středeční Prostřeno!: Rýpalové u stolu FTV Prima

 • 7.

  Čtvrtek - Jakub

  Čtvrteční soutěžní menu připraví stydlivý Jakub (31), pro kterého je účinkování v Prostřeno! velkou osobní výzvou. Vyrůstal v dětském domově a svěří se s tím i svým soupeřům. Hosty přivítá v menším bytě, do kterého se sotva vejdou. Srdce ale má na tom pravém místě – coby pomocný kuchař prý vaří pro kočky v Bruntále, které neměly šťastný osud, a pokud vyhraje, část peněz věnuje právě útulku pro kočky.

 • 8.

  Čtvrtek - Jakub

  Jakub vsází na starou, dobrou, českou kuchyni. Připraví hovězí tatarák, tvarůžkový tatarák, opékaný toust, bramboračku s domácími houbami, kachní prso s pečenými bramborami a parmazánem, domácí tatarku a čokoládový fondant s vanilkovou zmrzlinou. Proč bude dělat Jakub dva druhy tataráku? A zavděčí se všem? Existují přece lidé, kteří aromatické tvarůžky neradi… Povede se Jakubovi jeho večer, anebo si na něj recesista Libor nachystá nějakou lumpárnu?

  Video
  délka: 01:40.24
  Video se připravuje ...

  Čtvrteční Prostřeno!: Tvarůžkový tatarák FTV Prima

 • 9.

  Pátek - Josef

  Jako poslední bude vařit stolař Josef (45), zasloužilý otec čtyř dětí. Do Prostřeno! ho přihlásila manželka a Pepa výzvu přijal, i když prý zas tak moc doma nevaří. Na svůj hostitelský den se ale náležitě připravil. Do svého menu zařadil tatarský biftek, vepřový vývar s domácími nudlemi, kýtu z laně na červeném víně a rozmarýnu s rýží a nepečený čokoládový cheesecake. Jak se Pepovi bude dařit v kuchyni? A jak se vydaří celý večer?

 • 10.

  Pátek - Josef

  Libor dorazí k Pepovi s nevšedním dárečkem, ale hostitel se koštětem nenechá rozhodit. Potěší jej aspoň, že u něj bude Libor jíst. Ostatní soutěžící to zmate, ptají, proč tomu tak je, proč jinde nejedl a dnes ano. Libor přizná, že v Prostřeno! je především proto, aby udělal show… Pokud ale show vypadá takhle, je to notně matoucí. Nad pokličkami dojde i na odkrývání karet. Zvýší se Liborovi počet sledujících na sociální síti, anebo bude díky tomuto výstupu jenom pro smích?

  Video
  délka: 00:44.84
  Video se připravuje ...

  Páteční Prostřeno!: Liborova proměna FTV Prima

 • 11.

  Prostřeno!

  Kdo dal nejméně bodů, kdo nejvíc, a kdo byl u stolu taktikem? Kdo po výhře toužil tak moc, že se v bodování „držel při zemi“? A jak celý týden dopadne? Vyhraje ho skutečně ten nejlepší hostitel týdne, anebo vyjde Alešovi jeho taktika? To sledujte už od pondělí vždy v 17.50 na Primě a nenechte si ujít ani jediný díl. Tentokrát by to byla opravdu škoda!

  Video
  délka: 00:34.40
  Video se připravuje ...

  Prostřeno!: Taktik FTV Prima

  Fotogalerie
  7 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 2

Alva: Já se dívám,neb jsem nemocná,ale toto bylo za hranou, byla to ubohost, v hlavní roli " ze.le.ný bez.mo.zek".

(17. 10. 2022 19:43)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud

Dnešní horoskopy