I když se stále vstřícně usmívá, ve svém srdci sčítá Oldo ztráty. Dva roky před kulatou devadesátkou je jich bohužel požehnaně. „Odchodem manželky se mi změnil chod života,“ přiznává posmutněle Hlaváček. Milovaná Boženka (†83) se o vše starala, všechno zařizovala. Zemřeli mu postupně i nejbližší parťáci Ivan Krajíček (†57) a Marián Labuda (†73). „S Mariánkem jsme si slibovali ještě poslední rozhovor, nestihli jsme,“ přiznává smutek nad nečekaným úmrtím Labudy před 4 roky Oldo.

Smích mu zůstal

Další bolestnou ranou byl odchod z natáčení. Zřejmě negativně zapracoval lockdown v době covidu. Herec vypadl z rytmu, přestal tolik namáhat paměť a musel, ač nerad, na svou profesi rezignovat. Přesto se objevil ve slovenských lázních Brusno na 15. ročníku muzikálového festivalu Jozefa Bednárika (†65) s úsměvem na rtech. „Obdivoval jsem, že vydržel od čtyř odpoledne až do téměř půlnoci sledovat program, smát se a neúnavně tleskat,“ řekl deníku Aha! hudební skladatel Zdeněk Barták (67), který je již sedm let hudebním garantem festivalu.

Pořád v obraze

„Už jenom odpočívám,“ sdělil na vysvětlenou Oldo. „Pořád ale sleduji, co se v kultuře děje,“ ujistil. Na závěr večera dostal Hlaváček za celoživotní dílo »Brusniansku brusnicu« neboli brusinku. Bavič nejvíce vzpomíná na slavný divadelní muzikál Na skle malované, který měl skoro 700 repríz. Hlavní roli Jánošíka v něm hrál Michal Dočolomanský (†66), jenž by se letos dožil osmdesátky. Jako jediný z herců odehrál všechna představení, protože neměl alternaci.

Vtipnější vyhrává

Pořad Vtipnější vyhrává byl na televizních obrazovkách dlouhých 16 let od roku 1971 až do roku 1987. Oldo Hlaváček ho moderoval. Publikum bylo vždy složeno ze zaměstannců některého podniku.

Hrál i v seriálech

Hlaváček si zahrál v několika desítkách televizních filmů, jako např. V poslední chvíli, Zůstane to v rodině. Objevil se také v seriálech Panelák, Tajné životy, ZOO a Záchranáři v akci. Ty ale musel před třemi lety vzdát.

Vnučka supermodelkou

Oldo je dědečkem slovenské supermodelky Michaely Hlaváčkové (33). Když jí bylo 15 let, přihlásila jí maminka s babičkou do slovenského národního finále soutěže Elite Model Look, kterou vyhrála a stala se Kenvelo Elite Model Look Slovakia 2004. V únoru 2011 se ocitla v světovém žebříčku TOP 50 světových modelek.

Video
délka: 00:49.62
Video se připravuje ...

Jaký byl Menšík v soukromí? I když byl nemocný, chrlil vtipy! Petr Macek, Petr Soukup

Fotogalerie
12 fotografií