Pondělí 4. července 2022
Oblačno, déšť 29°C

Prostřeno! ve Zlínském kraji: Věčně nespokojený kritik zničí celý týden!

/
 • Tento týden se vaří ve Zlínském kraji
  16. května 2022 ● 10:00

  V týdnu od 16. května zamíří štáb do Zlínského kraje, kde se v boji o výhru a titul nejlepšího kuchaře utkají tři muži a dvě ženy. Diváci se mohou těšit i na spoustu skvělých receptů a lidských příběhů. U prostřených stolů dojde na světovou i domácí kuchyni.

  Zajímavý bude i úkol týdne, kterým je tentokrát luxusní pudink se šlehačkou. Jak se takové zadání podaří zakomponovat hostiteli do menu, aniž by ostatní poznali, že se jedná o něco navíc?

   

  Všem soutěžícím jde o jediné. Pohostit, neztratit kuchařskou čest… a ideálně také vyhrát. Kromě toho ale všichni vždy skálopevně tvrdí, že si chtějí celý týden hlavně užít a poznat nové přátele. Odhalí taktika, který jim jejich přání zhatí, anebo se celý týden odehraje v poklidu? Věřte nám, že to bude i tentokrát nadmíru zajímavé!

 • 1.

  Pondělí - Martin

  Jako první se k plotně postaví Martin (36), který si říká Šomi. Svou přezdívku má dokonce vytetovanou na ruce. Do pořadu ho přihlásila jeho kamarádka, která je přesvědčena o tom, že právě Martin, tedy Šomi, vaří skvěle. Hosty pozve do svého bytečku s malou kuchyňkou a dílnou v ložnici (a všechny během šmejdění zaskočí, jak může nějaký žena strpět pracovní ponk vedle postele…), a chystá své oblíbené recepty. Při jejich vytváření ale použije příliš mnoho polotovarů a také to přecení s přípravou dopředu.

 • 2.

  Pondělí - Martin

  Ostatním soutěžícím tohle ulehčování neujde. A nelíbí se jim, že i trhané hovězí bylo kupované... Menu totiž podle nich nebylo zase tak složité, aby ho měl Šomi problém připravit a stihnout. Zelňačka byla velmi originální a nejčastěji používanou surovinou byl kečup a sójová omáčka, z čehož se ostatním budou pořádně protáčet panenky. Hosté se také dozvěděli, že Šomi nepije, a tak nebyl ani přípitek… Sledujte už v pondělí, jak tenhle svérázný seznamovací večer dopadne.

   

  VIDEO: Zklamání nad talíři: Co všechno je kupované?

  Video
  délka: 00:59.12
  Video se připravuje ...

  Pondělní Prostřeno!: Co všechno je kupované? FTV Prima

 • 3.

  Úterý - Michaela

  Jako druhá svůj kulinářský um předvede Michaela (26). Dříve pracovala jako brusič a výrobní dělník, nyní je zaměstnaná jako administrativní pracovnice. Má o 25 let staršího manžela a dva nevlastní syny, a své spolusoutěžící pozve do domu s malým hospodářstvím. Tady se bude chystat poctivá domácí kuchyně! Michaela připraví bruschettu, brokolicovou polévku, svíčkovou na smetaně a jahodovou roládu, a zdá se, že se v kuchyni Míša jako zkušená hostitelka umí otáčet. I tak ale na ni dolehne časová tíseň a bude s nedostatkem času zápasit...

 • 4.

  Úterý - Michaela

  Dokáže Míša nad časovým pressem nakonec zvítězit, anebo se některá jídla budou na stůl vydávat v ne zcela optimální teplotě? Míša se ze všech problémů nakonec dokáže vymotat a večeři připraví na jedničku. Poradí si s úkolem týdne, nebojí se ani domácího pečiva na bruschettky, a hostům u ní docela chutná - až tedy na Šomiho, který to dává dost hlasitě najevo. Nelíbí se mu ani knedlík, ani maso, a už vůbec ne polívka… Hostitelka se zkrátka může snažit jak chce, ale Šomimu není nic dobré. Co se stalo? Netrefila se mu Míša do chuti, nebo je to snad taktika?

   

  VIDEO: Karlovarský knedlík, nebo krutony?

  Video
  délka: 00:55.88
  Video se připravuje ...

  Úterní Prostřeno!: Karlovarský knedlík, nebo krutony? FTV Prima

 • 5.

  Středa - Roman

  Ve středu vaří klempíř Roman (34). Své hosty pozve do domu rodičů, kde má svůj pokojík. A během šmejdění tím tak trochu hosty zmate. Ti si myslí, že je to pokoj jeho dětí. Roman překvapí pestrým menu sestaveným z nejrůznějších pochoutek, když připraví carpaccio s francouzskou bagetou s bazalkovým pestem, tradiční vietnamskou polévku Pho Bo, jelení medailonky s povidlovou omáčkou, domácí odpalované gnocchi a jako dezert čokoládovou pěnu.

 • 6.

  Středa - Roman

  Romanovo menu zní ambiciózně a některé chody hosté ani neznají. Nad plnými talíři ale vypadají spokojeně, jídla chválí… a zdá se, že jim opravdu chutná. Všem… až na Šomiho, samozřejmě, který bude mít opět nejvíce komentářů. Čínskou polévku nejí, nemá rád balsamico, rukola je podle něj příliš hořká… a carpaccio tento svéráz dokonce nazve „zmršeným tatarákem“. Jak se k jeho neustálému rýpání postaví Roman? Je na něm vidět určité zklamání…

   

  VIDEO: Carpaccio jako "zmršený tatarák"?!

  Video
  délka: 01:17.16
  Video se připravuje ...

  Středeční Prostřeno!: Carpaccio jako "zmršený tatarák"?! FTV Prima

 • 7.

  Čtvrtek - Veronika

  Čtvrteční hostitelka se jmenuje Veronika (38) a je na mateřské dovolené se svým již čtvrtým dítkem. Právě počtem dětí Veronika své hosty docela překvapí. Stejně tak svým menu. Veronika vsází na netradiční dvojhubky, kuřecí polévku s domácími nudlemi, telecí masíčko s holešovskou omáčkou a pařeným knedlíkem a citronovou babetku. Není to menu jako od šéfkuchaře, ale Veronika si na nic nehraje. Vaří, jak umí.

 • 8.

  Čtvrtek - Veronika

  Všichni jsou zvědaví, co jim vlastně nachystá. Z holešovské omáčky se vyklube svíčková a dvojhubky jsou vlastně jednohubky. Jenom originální. Pochutnají si hosté? A jak se večeře bude zamlouvat kritikovi týdne Šomimu? Ten se nechá slyšet, že Veronika své menu řeší tak, jako by se jednalo o jadernou vědu. Jeho ale kuřecí polévka nezajímá a vhodný námět k debatě to podle něj rozhodně není… zato mu přijde zajímavé téma tolik odmítaných dochucovadel.

   

  VIDEO: Polévka nebo jaderná věda?

  Video
  délka: 01:30.96
  Video se připravuje ...

  Čtvrteční Prostřeno!: Polévka nebo jaderná věda? FTV Prima

 • 9.

  Pátek - Martin

  Páteční vaření si vezme na starost Martin (45). Ten podniká ve stavebnictví, což je prý práce, která ho baví a ve které je zručný. Baví ho i zvelebování domu, ve kterém přivítá své soupeře. K jídlu jim nachystá slané šneky s překvapením, slovenskou kapustnici, hovězí plátky na hořčici s tarhoňou a ovocné pokušení. Martin si docela věří. Uspěje se svým československým menu? A pochutná si dneska Šomi, nebo se v jídle zase bude šťourat?

 • 10.

  Pátek - Martin

  U stolu se bude v poslední soutěžní večer řešit leccos. Tak třeba kapustnice. Je to kapusta, nebo zelí? A proč si Šomi plete kulajdu se zelňačkou? Dojde taky na debatu k Šomimu chování. Míša se s tím nepáře a vysvětlí mu, že se choval nevhodně. Šomimu je to ale jedno, tvrdí, že nikdo nepochopil jeho vtip. „Já jsem zvyklej, lidi mě moc neberou,“ krčí Šomi rameny. Michaela prý byla nervózní, a proto neměla smysl pro humor. Ostatní se Míši zastanou a celé to bude podivně vyhrocené…

   

  VIDEO: V pátek povolí stavidla a dojde na pořádně vypjatou debatu!

  Video
  délka: 01:27.56
  Video se připravuje ...

  Páteční Prostřeno!: Vypjatá debata FTV Prima

 • 11.

  Prostřeno!

  A jak celý týden dopadne? Kdo ho vyhraje? Dívejte se od pondělí každý všední den v 17.50 na Primě a možná se nebudete stačit divit…

  Fotogalerie
  8 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 1

HastaManana: Soutěž o tom kdo uklohní největší blaf.
Humajzní žrádla pod názvem " To nemá chybu" 😁😅🤣

(16. 05. 2022 22:11)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
Video se připravuje ...
BAZAR
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy