Oproti stand-upu v divadle, kde vystupuje každý komik sám za sebe, v Brzdě Evropy 2 fungují Nasty, Vojtaano a Arny jako trojice. „Liší se i délka výstupů, v rádiu trvají přibližně dvě minuty místo dvaceti a mezi jednotlivými hraje diskotéka, což by v divadle také neprošlo,“ porovnává Vojtaano. Není se ale čemu divit, Evropa 2 se zaměřuje na moderní muziku a dlouhodobě si udržuje pozici jedničky mezi hudebními stanicemi. „Nikdo netleská, nikdo se nesměje. V sále jsou jen účinkující, chybí chlebíčky v šatně, nejsou odposlechy a nikdo se nechce po představení fotit,“ říká se smíchem Arny. Nasty ho ještě doplňuje: „Při stand-upu stojíte, v radiu sedíme, takže je to taková sit-down comedy.“

O tom, že se skvěle doplňují, se mohou posluchači nově přesvědčit dvakrát v týdnu. „Nasty dělá hodně sklapovaček, Vojtaano medituje a já piju kafe a kouřím,“ odpovídá na dotaz, jak se na vysílání připravují, Arny. Inspiraci pro vstupy hledají různě. „Jsme staromódní, témata bereme tam, kde je brali už naši předci – na internetu,“ přiznává Vojtaano. Pravidelně využívají témata z Číny a Ruska, poslední dobou jsou zajímavým zdrojem i vědci v Polsku. Občas mají pocit, že tyto státy dělají vše pro to, aby o nich mluvili na Evropě 2.

Na světě prý neexistuje nic, z čeho by si neuměli udělat legraci. „Máte nějaký problém, nezoufejte, my vás nenecháme ve štychu. Určitě ho má jeden z nás taky,“ ubezpečuje posluchače Nasty. Součástí dvouhodinového pásma jsou i pravidelné rubriky jako například Fake News, Samofór nebo Přání k svátku. Pro někoho je perioda sice nepříjemná, ale oni ji mají rádi. Stand-up komiky v sobě prostě nezapřou.

Samofór sami navíc označují jako nejtrapnější rubriku éteru, na což jsou náležitě pyšní. Jak její název napovídá, každý z nich má za úkol vymyslet na vybrané slovo vtip. Ve Fake News aktuální zprávy u nás i v zahraničí podávají v trochu upravené verzi oproti realitě. Nasty ještě na závěr prozrazuje Arnyho zvláštní zlozvyk, šustit igelitkou během vysílání, aby byl vtipnější.

VIDEO: Vláda má rekord, 20 hodin hádek! Kdy plně udeří Omikron? A útok na Karla Gotta

Video
délka: 02:31.08
Video se připravuje ...

Vláda má rekord, 20 hodin hádek! Kdy plně udeří Omikron? A útok na Karla Gotta Bára Horáková, Lukáš Červený

Fotogalerie
7 fotografií