První díl seriálu vysílala německá televize RTL 12. března 1996. Jmenoval se Bomby na 92. kilometru. Seriál zaujal a sledovanost hned v prvním roce dosáhla 10 milionů diváků. V Česku viděli diváci první díl 29. listopadu 1998, závěrečná epizoda by měla v televizi běžet letos 31. října.

Utráceli a vydělávali

Kobra 11 je po Derrickovi druhým nejvýnosnějším německým seriálem, a to i přesto, že natočení jednoho dílu vyšlo na 25 milionů korun. Dokonalé nafilmování jedné efektní autonehody si obvykle vyžádalo zničení tři identických automobilů! Výbuchy připravovalo 80 lidí celých 12 hodin, v seriálu trvala pak scéna do 2 minut. Na explozi cisterny bylo potřeba 200 litrů benzinu a 6 kilogramů výbušnin. Za 25 let bylo v seriálu zničeno přes 7000 aut. A produkce si taky pro natáčení, aby si nemusela dál draze pronajímat části skutečných dálnic, postavila v Severním Porýní – Vestfálsku vlastní »Autobahn«, a to o velkorysé délce 2,5 kilometru!

Neohrožený Semir

Od třetího dílu vystupuje v seriálu vrchní komisař Semir Gerkhan a jeho představitel Erdoğan Atalay (54) je dnes služebně nejstarším seriálovým hrdinou v Německu. U role vydržel 25 let a 376 dílů! Jeho kolegové se naopak během let celkem často střídali, parťáků měl osm a na úplný závěr i parťačku Vicky. Atalay se během let musel naučit 70 000 stran textu. Ale co by neudělal pro seriál, který postupem času zcela ovládl a sám produkoval, že?!

Drama s ledvinou

Semir zakončuje seriál v base, je vyšetřován kvůli událostem v Istanbulu, kde se kvůli matce zapletl s dealery drog. Jeho parťačka Vicky potřebuje novou ledvinu. Zachránit ji může její bývalý přítel Marc, jenže ten zmizel... Zatímco se jej Vicky snaží vypátrat, skončí v zajetí a pokud se nedostane včas na dialýzu, hrozí jí smrt. Semir tedy i tak najde způsob, jak kolegyni zachránit.

Fotogalerie
16 fotografií