Za pár dní bude plnoletá, a tak by ráda vzala život pevně do svých rukou. Prvním velkým krokem k samostatnosti je pro ni řidičák. Ten dostane právě k osmnáctým narozeninám. Kromě autoškoly si nadělila také novou roli v seriálu Třídní schůzka, který natočila pro internetovou televizi Mall.tv. V desetidílné novince režiséra Marka Najbrta si zahrála po boku Václava Neužila, Eriky Stárkové, Jany Plodkové, Romana Zacha a dalších skvělých herců.

Anna Mercedes Čtvrtníčková roste do krásy. Dobám, kdy si ji lidé pletli kvůli délce vlasů s chlapcem, už dávno odzvonilo a filmová, televizní a divadelní herečka za pár dní oslaví své osmnácté narozeniny. K těm si přeje řidičský průkaz, o kterém už dlouho sní. „Moc se těším na řidičák, už ho dělám a dostanu ho právě k narozeninám. Fakt se nemůžu dočkat, na to, až budu řídit auto, se těším odmala, asi jsem to podědila po rodičích, který jsou oba perfektní řidiči, hlavně táta má hrozně rád auta,“ vypráví Čtvrtníčková. Radost jí kazí jen pomyšlení na to, jak všechno rychle letí. „Na osmnácté narozeniny jsem se vždycky hrozně těšila, ale teď čím víc se to blíží, tím větší strach z toho mám. Říkám si, že za chvilku už nebudu náctiletá a že to všechno moc rychle uteklo a že za poslední rok jsem kvůli covidu ve svých šestnácti a sedmnácti letech skoro nic nestihla, a jsem z toho taková zoufalá,“ dodává herečka, která se narodila 5. června.

Stejně naladěni jsou podle jejích slov i spolužáci. „Myslím si, že i moji kamarádi tuhle situaci vnímají podobně. Mentalita lidí v mém věku se asi s mým názorem celkem shoduje a vlastně se všichni cítíme podobně. Všem nám to teď až moc rychle utíká. Já osobně hodně věci rozebírám, takže nad něčím přemýšlím asi trochu víc než ostatní, a je teda pravda, že už od malička trávím hodně času s dospělýma, a tak mě to zřejmě ovlivnilo,“ hodnotí studentka třetího ročníku gymnázia, která kvůli lockdownu bojuje se závislostí na mobilním telefonu. „Týden bez telefonu si neumím představit. Za ten poslední rok jsem si na něm vytvořila docela závislost. Občas si všímám toho, že jsem na něm opravdu pořád, i když je to úplně zbytečný. Snažím se třeba mýt nádobí a zároveň být na mobilu. Už to začíná být trochu nemocný. Ale třeba v létě, když jsem na táboře, nebo někde na chalupě, kde vlastně ani moc není signál, tak na telefonu skoro nejsem. A cítím, že je to hrozně fajn si od něj dát pauzu. Už se na to zase těším,“ přiznává.

Neveselé období zpříjemnilo mladé herečce až natáčení nového seriálu Třídní schůzka, ve kterém si zahrála pubertální sestru žáka třetí třídy, Anežku. A dost si to užila. „Moje role je drzá a má ze všech rodičů srandu, a to mě bavilo. Musela jsem často zadržovat smích, a tak jsem byla ráda, že se to k té mojí roli hodí a nevadí, že se směju. A možná i tu drzost mám s Anežkou dost podobnou,“ popisuje Anna svou seriálovou postavu. Desetidílná komedie je od pondělí 31. května zdarma k vidění na internetové televizi Mall.tv.

Fotogalerie
18 fotografií