Pondělí 17. června 2024
Svátek slaví Adolf, zítra Milan
Oblačno 25°C

Hollywood rozdal Oscary: Nejlepší film je Země nomádů, Hopkins se stal nejstarším držitelem sošky

/
  • Nominace na Oscary 2021
    Aktualizováno - 26. dubna 2021 ● 10:17
    26. dubna 2021 ● 05:15

    V Hollywoodu proběhl slavnostní 93. ročník předávání cen americké filmové akademie, po odkladu kvůli přetrvávající pandemii koronaviru o měsíc později, než bývá běžné. Frances McDormandová získala cenu americké filmové akademie Oscar v kategorii nejlepší herečka v hlavní roli za výkon ve snímku Země nomádů. Za nejlepšího herce označila akademie Anthonyho Hopkinse ve filmu The Father. V 83 letech se tak stal Hopkins dosud nejstarším výhercem pověstné zlaté sošky napříč všemi kategoriemi, píše agentura Reuters. Kdo další si sošky odnesl?

  • 1.

    Nejlepší film

    Nejlepší film:

    Mank
    Minari
    Otec
    Judas and the Black Messiah
    Země nomádů - vítěz
    Nadějná mladá žena
    Sound of Metal
    Chicagský tribunál

    Video
    Video se připravuje ...

    Ceny Oscar 2021: Nominované filmy na nejlepší film Jiří Marek

  • 2.

    Nejlepší režie

    Nejlepší režie:

    Thomas Vinterberg (Chlast)
    David Fincher (Mank)
    Lee Isaac Chung (Minari)
    Chloé Zhaoová (Země nomádů) - vítěz
    Emerald Fennellová (Nadějná mladá žena)

    Chloé Zhaoová - nejlepší režisérka a producentka nejlepšího filmu Země nomádů
    Autor: ČTK/Chris Pizzello

  • 3.

    Nejlepší herečka v hlavní roli

    Nejlepší herečka v hlavní roli:

    Frances McDormandová (Země nomádů) - vítězka
    Carey Mulliganová (Nadějná mladá žena)
    Viola Davisová (Ma Rainey - matka blues)
    Vanessa Kirbyová (Střípky ženy)
    Andra Dayová (The United States vs. Billie Holiday)

    Video
    Video se připravuje ...

    Ceny Oscar 2021: Nejlepší herečka v hlavní roli Jiří Marek

  • 4.

    Nejlepší herec v hlavní roli

    Nejlepší herec v hlavní roli:

    Gary Oldman (Mank)
    Steven Yeun (Minari)
    Chadwick Boseman (Ma Rainey - matka blues)
    Riz Ahmed (Soud of Metal)
    Anthony Hopkins (The Father) - vítěz

    Video
    Video se připravuje ...

    Ceny Oscar 2021: Nejlepší herec v hlavní roli Jiří Marek

  • 5.

    Nejlepší herečka ve vedlejší roli

    Nejlepší herečka ve vedlejší roli:

    Amanda Seyfriedová (Mank)
    Glenn Closeová (Americká elegie)
    Olivia Colmanová (The Father)
    Maria Bakalová (Borat 2)
    Yuh-Jung Younová (Minari) - vítěz

    Video
    Video se připravuje ...

    Ceny Oscar 2021: Nejlepší herec a herečka ve vedlejší roli Jiří Marek

  • 6.

    Nejlepší herec ve vedlejší roli

    Nejlepší herec ve vedlejší roli:

    Sacha Baron Cohen (Chicagský tribunál)
    Daniel Kaluuya (Judas and the Black Messiah) - vítěz
    Lakeith Stanfield (Judas and the Black Messiah)
    Leslie Odom Jr. (One Night in Miami)
    Paul Raci (Sound of Metal)

    Daniel Kaluuya, nejlepší herec ve vedlejší roli
    Autor: ČTK

  • 7.

    Nejlepší původní scénář

    Nejlepší původní scénář:

    Aaron Sorkin (Chicagský tribunál)
    Emerald Fennellová (Nadějná mladá žena) - vítěz
    Will Berson, Shaka King, Keith Lucas, Kenny Lucas (Judas and the Black Messiah)
    Lee Isaac Chung (Minari)
    Darius Marder, Abraham Marder, Derek Cianfrance (Sound of Metal)

    Film Nadějná mladá žena
    Autor: profimedia

  • 8.

    Nejlepší adaptovaný scénář

    Nejlepší adaptovaný scénář:

    Sacha Baron Cohen, Anthony Hines, Dan Swimer, Peter Baynham, Erica Rivinojaová, Dan Mazer, Jena Friedmanová, Lee Kern, Nina Pedradová
    (Borat 2)
    Ramin Bahrani (Bílý tygr)
    Chloé Zhaoová (Země nomádů)
    Christopher Hampton, Florian Zeller (The Father) - vítěz
    Kemp Powers (One Night in Miami)

    Film Otec
    Autor: profimedia

  • 9.

    Nejlepší cizojazyčný film

    Nejlepší cizojazyčný film:

    Chlast - vítěz
    Shao nian de ni
    Colectiv
    L’Homme qui a vendu sa peau
    Quo Vadis, Aida?

  • 10.

    Nejlepší celovečerní animovaný film

    Nejlepší celovečerní animovaný film:

    Duše - vítěz
    Frčíme
    Vlkochodci
    Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon
    Až na Měsíc

    Film Duše
    Autor: profimedia

  • 11.

    Nejlepší celovečerní dokument

    Nejlepší celovečerní dokument:

    Colectiv
    Kripl kemp: Revoluce na kolečkách
    Tajný agent
    Moje učitelka chobotnice - vítěz
    Time

  • 12.

    Nejlepší původní píseň

    Nejlepší původní píseň:

    Seen (Život před sebou)
    Húsavík (Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga)
    Fight For You (Judas and the Black Messiah) - vítěz
    Hear My Voice (Chicagský tribunál)
    Speak Now (One Night in Miami)

    Judas and the Black Messiah
    Autor: profimedia

  • 13.

    Nejlepší původní hudba


    Nejlepší původní hudba:

    James Newton Howard (Zprávy ze světa)
    Trent Reznor & Atticus Ross (Mank)
    Trent Reznor & Atticus Ross, Jon Batiste (Duše) - vítěz
    Emile Mosseri (Minari)
    Terence Blanchard (Bratrstvo pěti)

  • 14.

    Nejlepší střih filmu

    Nejlepší střih filmu:

    Alan Baumgarten (Chicagský tribunál)
    Frédéric Thoraval (Nadějná mladá žena)
    Yorgos Lamprinos (The Father)
    Chloé Zhaoová (Země nomádů)
    Mikkel E.G. Nielsen (Sound of Metal) - vítěz

    Film Sound of Metal
    Autor: profimedia
     
  • 15.

    Nejlepší kamera

    Nejlepší kamera:

    Phedon Papamichael (Chicagský tribunál)
    Joshua James Richards (Země nomádů)
    Sean Bobbitt (Judas and the Black Messiah)
    Erik Messerschmidt (Mank) - vítěz
    Dariusz Wolski (Zprávy ze světa)

    Erik Messerschmidt, Halle Berryová
    Autor: ČTK/Chris Pizzello
     
  • 16.

    Nejlepší vizuální efekty

    Nejlepší vizuální efekty:

    Andrew Jackson, David Lee, Andrew Lockley, Scott Fisher (Tenet) - vítěz
    Matt Sloan, Genevieve Camilleriová, Matt Everitt, Brian Cox (Love and Monsters)
    Matthew Kasmir, Christopher Lawren, Max Solomon, David Watkins (Půlnoční nebe)
    Sean Faden, Anders Langlands, Seth Maury, Steven Ingram (Mulan)
    Nick Davis, Greg Fisher, Ben Jones, Santiago Colomo Martinez (Ivan je jen jeden)

  • 17.

    Nejlepší kostýmy

    Nejlepší kostýmy:

    Bina Daigelerová (Mulan)
    Massimo Cantini Parrini (Pinocchio)
    Alexandra Byrneová (Emma.)
    Ann Rothová (Ma Rainy - matka blues) - vítěz
    Trish Summervilleová (Mank)

  • 18.

    Nejlepší masky

    Nejlepší masky:

    Marese Langanová, Laura Allenová, Claudia Stolzeová (Emma.)
    Kimberley Spiteriová, Gigi Williamsová (Mank)
    Matiki Anoffová, Mia Nealová, Larry M. Cherry (Ma Rainy - matka blues) - vítěz
    Eryn Krueger Mekashová, Patricia Dehaneyová, Matthew Mungle (Americká elegie)
    Dalia Colliová, Anna Kieberová, Sebastian Lochmann, Stephen Murphy (Pinocchio)

  • 19.

    Nejlepší výprava

    Nejlepší výprava:

    Peter Francis, Cathy Featherstoneová (The Father)
    Mark Ricker, Karen O’Harová, Diana Sroughtonová (Ma Rainy - matka blues)
    Donald Graham Burt, Jan Pascale (Mank) - vítěz
    David Crank, Elizabeth Keenanová (Zprávy ze světa)
    Nathan Crowley, Kathy Lucasová (Tenet)

    Film Mank
    Autor: profimedia

  • 20.

    VIDEO

    VIDEO: Suchánek přiznal dluhy a vydírání! A Harry připravil rodině další zklamání.

    Video
    Video se připravuje ...

    Suchánek přiznal dluhy a vydírání! A Harry připravil rodině další zklamání. Bára Horáková, Lukáš Červený

  • 21.

    Galerie

    Fotogalerie
    90 fotografií

     

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 2

Modra_liska: Že jo? Příště už na to koukat nebudu. To je samá hyperkorektnost a když se člověk chce konečně podívat na talentovaného černocha, Araba nebo aspoň Hispánce, tak mu strčej pod nos Hopkinse...

(26. 04. 2021 10:43)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud

Dnešní horoskopy