Ke konci poslední sezony tvůrci seriálu přitvrzují. Teď hercům předepsali scénu jak z akčního filmu – jedna z nejoblíbenějších postav v seriálu Bibi sjela při havárii do ledové vody a v potápějícím se autě ztratila vědomí. Za pět minut dvanáct ji vyprostil ředitel nemocnice Patrik (Patrik Děrgel) a oživoval ji spolu s kamarádem Danem Zachem (Robert Urban).

Na poslední chvíli

Čtyřiatřicetiletý herec z Ostravy se do Ordinace chtěl dostat už dávno, šanci mu ale dali až po účinkování v Tváři. „Už dřív jsem absolvoval pár castingů do Ordinace, vyšlo to ale až teď,“ krčí rameny Urban, který se scénáře bude učit jen něco přes tři měsíce. Pak bude moct leda tak na dotočnou, protože po 15 letech bude se seriálem konec.

VIDEO: Fešák z První republiky Robert Urban: Tvář vzal i kvůli mrtvému otci! 

Video
délka: 01:38.43

Fešák z První republiky Robert Urban: Tvář vzal i kvůli mrtvému otci! Markéta Reinischová, Jan Jedlička

Tucet obrazů za den

Urban se tím ale nenechává otrávit, i když naskočit do rozjetého vlaku je pro něj těžké. „Točím od listopadu, je to hodně textu a natáčí se hodně obrazů za jeden natáčecí den. Nejvíc jsem jich měl asi dvanáct, což není sranda. Musel jsem si zvykat. Pan režisér je ke mně naštěstí trpělivý,“ popisuje Urban.

Prošli si První republikou

Nejvíc se raduje právě ze setkání s Marikou, s níž natáčel už seriál První republika. „Jsem rád, že jsme se po letech zase potkali, protože sedm let zpátky jsme spolu natáčeli jeden historický seriál. Je to milé setkání,“ pochvaluje si Robert. „Marika je hrozně šikovná a navíc ta linka, kterou tam mám, může být zajímavá. Dan se bude ucházet o Bibi, i když se může teď jevit jako sympaťák, tak postupem času přejde na tu temnější stranu,“ naznačil Urban.

VIDEO: Fanoušci budou překvapení i šťastní - Čestmír Mázl opouští vězení! 

Video
délka: 00:25.64

Fanoušci budou překvapení i šťastní - Čestmír Mázl opouští vězení! TV Nova

Fotogalerie
17 fotografií