Mladá herečka a dcera Jitky Asterové (61) ji ztvárnila v prvních dvou dílech. „Určitě by ji zvládla dohrát celou, nebylo podle mě nutné ji měnit. Samozřejmě mě ta role potěšila, ale Anička by ji zvládla zahrát starší také,“ řekla otevřeně Aňa během natáčení rozhovoru pro Frekvenci 1, který stanice odvysílá v těchto dnech.

Sama Geislerová od Kameníkové odkoukala řadu důležitých věcí, aby mohla Boženu podle ní dohrát. „Aňa si natáčela, jak chodím, aby pak mohla napodobit moji chůzi. Podle všeho Božena chodila hodně rychle a chtěly jsme mít s Aňou i stejný sklon páteře,“ popsala už dříve Kameníková. „Aňa hrála větší oblouk stáří, tak měla dvě paruky a přidávali jí vrásky. Mně akorát nabarvili obočí, abych aspoň nějaké měla,“ dodala se smíchem.

VIDEO: Bez urážky Zuzany Bubílkové: O erotické Boženě a očkovací registraci seniorů

Video
Video se připravuje ...

Bez urážky Zuzany Bubílkové: O erotické Boženě a očkovací registraci seniorů Zuzana Bubílková

Geislerová dokonce načetla dopisy slavné spisovatelky. A to na aktuální audioknihu Korespondence 1844–1862. „Když jsem odcházela ze studia, třásly se mi ruce i nohy. Jednak proto, že to byla třeba souvětí na pět řádků, a pak proto, že jsem si opět prožila pár složitých scén,“ prozradila Aňa.

Blesk Podcast: „Neměla jsem odvahu se na sérii Božena podívat,“ říká odbornice Pokorná

Video
Video se připravuje ...

Blesk Podcast: „Neměla jsem odvahu se na sérii Božena podívat,“ říká odbornice Pokorná Blesk

Fotogalerie
105 fotografií