"Vybrali jsme si podobu Medúzy jako symbol našich kriminálních příběhů. Co jeden jedovatý had v její hlavě, to jeden příběh, jeden zločin, jedno zlo," uvedl před časem na tiskové konferenci režisér Renč. "Je pro nás velkou výzvou přijít v dnešní bohaté produkci detektivek a kriminálek s originálním realizačním řešením. Jednotlivé příběhy jsou tedy kombinací skutečných kriminálních případů a fikce autorů. Co se týká stylu vyprávění i hudební dramaturgie, rád bych obnovil atmosféru českých kriminálek ze šedesátých let. Jednoduchá, výrazná hudba, napětí, účelné dialogy, tajemná atmosféra a minimální barevnost obrazu," dodal.

Ústřední tým brněnských kriminalistů vede Karin. Díky této postavě její představitelka Čvančarová podle svých slov využila značnou část vlastní mužské energie. "A protože jdu často do akce se zbraní, bylo nutné projít výcvikem. Ale netroufám si tvrdit, že umím střílet. Pozitivní vztah ke zbraním rozhodně nemám, ale vnímám je jako potřebné," podotkla herečka.

Štáb Hlavy Medúzy natáčel na Brněnsku, Blanensku i v samotné moravské metropoli. Scenárista Hudský zná tyto lokace velmi dobře. Pro ČT totiž napsal scénáře ke všem třem sériím detektivky Labyrint. Seriál tehdy na jižní Moravě režíroval Jiří Strach, který si v Hlavě Medúzy také zahraje. Vystupuje jako režisér v případu vraždy při natáčení westernu v příběhu s názvem Krev na stříbrném plátně.

Fotogalerie
18 fotografií