Čtvrtek 1. června 2023
Svátek slaví Laura, zítra Jarmil
Polojasno 25°C

6 filmových chyb v Princezně ze mlejna 2: Oholená Eliška, Jindřich s puškou a suchý knížepán!

/
 • Princezna ze mlejna 2
  26. prosince 2021 ● 09:30

  Pokračování oblíbené filmové pohádky Princezna ze mlejna mělo premiéru v českých kinech 3. února 2000. Je tomu tedy už nějaký čas, co padla poslední klapka v příběhu o krásné mlynářově dceři Elišce a udatném jinochu Jindřichovi, který byl ve druhém díle samotným knížepánem poslán na frontu do boje proti Turkům. Asi málokdo nezná tento příběh, tušili jste ale, že se i režisér Zdeněk Troška (67) několikrát zmýlil a vzniklo z toho několik filmových chyb? Všimli jste si jich? My ano!

 • 1.

  Zázračně suchý knížepán

  Když čert a vodník honí knížepána po lese, spadne knížepán do rybníka. V tu ránu je mokrý až ke krku. V dalším záběru je ale jeho urozený oděv jako zázrakem suchý...

  Princezna ze mlejna: (Zleva) Vodník, knížepán, Žán, čert
  Autor: archiv

 • 2.

  Přemisťující se puška

  Když je Jindřich na frontě a má hlídku, položí pušku, udělá pár kroků a sedne si. V dalším záběru má ale pušku sotva půl metru od sebe. Že by se zázračně přesunula s ním?

  1999 – Princezna ze mlejna 2: Radek Valenta v roli Jindřicha
  Autor: Foto: Petr Novotný, Česká televize, FTV Prima, archiv Blesku

 • 3.

  Moderní Eliška

  Představitelka Elišky Andrea Černá (43) měla, jak je na některých záběrech patrné, vyholené podpaží, což se do 19. století, kam děj pohádky dobově zapadá, vážně nehodí.

  1994 – Princezna ze mlejna: Andrea Černá jako Eliška
  Autor: Foto: Petr Novotný, Česká televize, FTV Prima, archiv Blesku

 • 4.

  Špatná trefa? Nevadí!

  Přes kouzelné síto se čarodějnice společně s čertem dívali, co právě dělá knížepán na zámku. Skrze toto kouzelné síto mu z legrace sebrali nejdříve zrcátko a po chvilce i jeho urozenou paruku. Zmatený knížepán samozřejmě nic nechápal... Co je ale nepochopitelné pro diváka, je to, když si čert paruku zkusil, načež v zrcadle viděl, že mu nesluší, zahodil ji a ona se vrátila zpátky ke knížeti. Jenže v záběru bylo vidět, že se netrefil do síta, kterým jediným by se mohla vrátit, ale do kamery.

  Autor: 

 • 5.

  Čert a vodník na schodech

  Maskovaný kníže alias Johan přijde do mlýna a zavede řeč s mlynářem. V tu chvíli ho zpovzdálí na schodech pozoruje čert s vodníkem. Čert říká vodníkovi, že v neznámém pocestném poznal zákeřného knížepána. Když je ale pak další záběr na knížete s mlynářem, v pozadí na schodech čert ani vodník nikde nejsou. V hned dalším záběru na ně tam ale stále jsou. Kam předtím zmizeli?

  Princezna ze mlejna 2: Mlynář a Johan alias knížepán
  Autor: archiv

 • 6.

  Čarodějnice a dort

  Když je čarodějnice s čertem na zámku knížepána, narazí na šlehačkový dort a rozhodne se ho ochutnat. V pohledu zepředu sáhne do dortu, pak je pohled zezadu, kde je dort vidět celý a neporušený, a poté opět pohled zepředu, kde je ale dort najednou zase rozhrabaný od čarodějnice. Čarodějnice má ale najednou ruce čisté a v ruce jen drží marcipánovou ozdobu. V tom aby se čert vyznal...

  1999 – Princezna ze mlejna 2: Monika Absolonová v roli čarodějnice
  Autor: Foto: Petr Novotný, Česká televize, FTV Prima, archiv Blesku

 • 7.

  VIDEO: Oblékl Baarovou i Princeznu ze mlejna: Se scénografem Růžičkou (†74) se loučil i Troška.

  Video
  délka: 01:26.52
  Video se připravuje ...

  Oblékl Baarovou i Princeznu ze mlejna: Se scénografem Růžičkou (†74) se loučil i Troška. Veronika Kuželková, Aleš Brunclík

  Fotogalerie
  31 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 3

rezacek: Vzpomináte na Xenu? Ta se odehrávala kdovíkdy a přitom měla podpaží jak dětskou ***ku. Takže u ÉÉÉlišky bych to zase tak neřešil.

(26. 12. 2020 19:31)

Bodka1: A ešte chyba autora článku, na Turkov sa šlo v 17.storočí a nie v 19. ako uviedol. Takže radšej nehľadajte chyby, ale pozerajte, je to rozprávka nie historický dokument.Pri tom hľadaní aj sám sa chýb dopustite.

(26. 12. 2020 17:51)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
Video se připravuje ...
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy