Během adventního Prostřena, které se na obrazovkách objeví ve svůj pravidelný čas od pondělí 14. prosince, to bude rozhodně velice zajímavé. Můžete se totiž těšit na (polo)profesionální menu partnerů známých mistrů kuchyně v adventních kulisách, a uvidíte, jak se jim podaří popasovat se s úkolem týdne, jímž je vánoční vzpomínka z dětství umně zakomponovaná do jejich soutěžních pokrmů. Soutěžící na sebe ledacos prozradí – proberou, jak slaví Vánoce, a prozradí, jak poznali své životní partnery.

Jako první sváteční večeři nachystá Zdeňka Pohlreichová, manželka známého vulgárního šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha (63). Ta přiznává, že u nich doma v kuchyni vládne hlavně manžel, ale i ji vaření baví. Od svého chotě dostane nějaké ty cenné rady, aby jídlo nepodávala vlažné, tak jako prý vždy. Zdeňka sází na luxusní sváteční menu, bude podávat kraba a taky nejlepší kuře na světě. Za zábavou vezme hosty ven – na koně. A s úklidem pak bude pomáhat sám velký šéfkuchař Zdeněk, který v průběhu večera přijde i na vizitaci. Se všemi se seznámí a zhodnotí, jak velký nepořádek při vaření manželka udělala. „Až mi zase, lásko, někdy řekneš, že mám v kuchyni bordel, tak ti to připomenu,“ rýpne si.

VIDEO: VIP Prostřeno: Zdeňka Pohlreichová líčí seznámení s manželem!

Video
délka: 02:27.00
Video se připravuje ...

VIP Prostřeno: Zdeňka Pohlreichová líčí seznámení s manželem! 

Úterní sváteční večeři podává manželka Václava Friče, Marie Fričová. Hostinu nebude servírovat v restauraci, ale v domě nad ní. Marie na rozdíl od svého manžela sází na odlehčenou kuchyni – na dýňovou polévku s krevetou, avokádový toust s křepelčím vajíčkem a rybu jako hlavní chod. Marie celé menu připravuje sama, ale její manžel Vašek se v kuchyni zjevuje a nenápadně ji kontroluje. A také zachrání karamel. Během večeře dojde odhalení, čím „superšéf“ Pohlreich očaroval svou Zdeňku: „On hrál na kytaru, měl kapelu. To o něm nevíte, co?“ usmívá se. „Seznámili jsme se v Austrálii, já tam jela na mistrovství světa v softbalu, a on tam byl jako čerstvej emigrant. Svět je malej. Mně bylo devatenáct, jemu třicet čtyři a byl ženatej…“ líčí jejich zakázanou romanci. „Mně se líbí, že život je jedna veliká náhoda, a tahle story o tom vypovídala,“ dojme se hostitelka.

Ve středu se k plotně postaví jediný muž téhle holčičí sestavy – Robi Chad, partner kuchařky a spisovatelky Kamury. Ten tvrdí, že doma moc nevaří – a jeho partnerka to potvrzuje. Ale prý umí nejlepší smažák na světě. Jak zvládne svou kuchařskou premiéru, a ještě před kamerami? Kamu ho bude jistit a trochu mu pomůže, například s výslovností: není totiž kadeřávek jako kadeřábek a batáty a patáty. Ale na to hlavní bude Robi sám. Jak se mu podaří jídla naservírovat a finálně upravit? Náročná bude zejména příprava hlavního chodu. Robi totiž bude syrového lososa pálit plamenometem přímo před očima svých soupeřek – a málem zapálí i vlasy jedné z nich. Jinak si dámy ale večer užijí, Robi se předvede jako okouzlující hostitel. Šampaňské poteče proudem, podávat se budou mimo jiné i ústřice. A zábava? Ta bude velmi kontaktní, s vypracovaným tělem krásného surfaře.

VIDEO: VIP Prostřeno: Nebezpečné flambování!

Video
délka: 00:50.24
Video se připravuje ...

VIP Prostřeno: Nebezpečné flambování! 

Ve čtvrtek hosty k sobě domů pozve Simona Eloy. Milovnice bytového designu sází na veganskou kuchyni. A protože ji často sama nevaří, a teprve s ní začíná, na pomoc do kuchyně si pozve kamaráda jogína. Co tomu řeknou ostatní? Budou hodnotit Simoniny nebo Patrikovy výkony? Hosté se těší na bramborový salát a řízky. Obojího se dočkají ve veganské verzi. Bez masa, bez vajec, bez živočišných surovin. Simona bude úžasná hostitelka, byt krásně vyzdobila a na stole se blyští stříbrné příbory. Se zábavou jí pomůže kamarádka, známá herečka Bára Štěpánová (61). Ta dorazí s kytarou, na kterou zahraje i zazpívá. Dojde nejenom na vánoční koledy, ale i na veselé vyprávění o nejstrašnější štědrovečerní večeři, jakou kdy ukuchtila. „Ta spočívala v kupované polévce v pytlíku, co se jmenovala norská rybí polévka, v lahůdkách bramborový salát a rybí prsty. A měla jsem pocit, že je to všecko, jak to má bejt!“ smála se představitelka Babety z Ordinace v růžové zahradě 2. Atmosféra bude úchvatná.

Páteční sváteční večer nachystá Uyen Ta. Manželka šéfkuchaře Khanha Ta sází na vietnamskou domácí kuchyni – ostatně narodila se v Hanoji a do Česka přijela v osmi letech… a vzdor svému původu neumí držet správně hůlky. „Já jsem asi trošku mentální, ale mě to nikdy nikdo nijak nenaučil,“ obhajuje se se smíchem. „Držím to jako pero. On se s tím nikdo jiný nenají, ale já jo. Ale vypadá to blbě, já vím.“ Pro své hosty připraví menu o pěti chodech, a při jeho přípravě bude mít co dělat. Vietnamská kuchyně je složitá, hodně surovin, hodně krájení. Samá zelenina, maso, krevety a spousta nezvyklých ingrediencí. Třeba jako betelový list. Uyen sváteční tabuli připraví na krásně nazdobené terase. Ten se bude prohýbat pod spoustou exotického ovoce, které budou moci hosté po celou dobu ochutnávat. Kromě výborné kuchyně se Uyen předvede i jako pozorná hostitelka, a dokonce se převlékne do svátečního kroje. Jak se budou líbit Vánoce na terase? Nebude někomu zima?

Jak celý sváteční týden dopadne? To se nechte překvapit. Jedno je však jisté – o soutěžících, a především o jejich VIP protějšcích, se během tohoto týdne se hodně dozvíte!

Fotogalerie
15 fotografií